Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

PREZENTY NA TRZECH KÓŁKACH

       Cztery rowery  dostosowane  do potrzeb osób niepełnosprawnych rozdał  w naszej gminie  Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Rowery trafiły do indywidualnych odbiorców: dzieci i dorosłych, a rozdysponował je wśród mieszkańców Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Uroczyste przekazanie rowerów miało miejsce w minioną niedzielę na terenie galerii "Stara Szopa" w Grzywnie. Rowery ich przyszłym właścicielom wręczyła Kierownik Biura Zarządu Rejonowego  PCK w Chełmży Alicja Jabłońska. Towarzyszyli jej Wójt Gminy Jacek Czarnecki i Kierownik GOPS-u Anna Bykowska.  Na spotkanie, które odbyło się w dzień otwarcia ścieżki rowerowej Toruń -Chełmża zjechali rowerzyści i kolarze. Spośród nich z trasy Grudziądz – Zalesie do Grzywny  zajechał także Poseł RP Janusz Dzięcioł, aby  spotkać się z mieszkańcami Gminy Chełmża.
        Rowery są zupełnie nowe, a przede wszystkim stabilne. Dzięki trzem kółkom i odpowiednio wyprofilowanej ramie oraz kierownicy mogą na nich jeździć z powodzeniem osoby mające problemy z motoryką. Pomoc w indywidualnym dopasowaniu roweru pod jego posiadacza zdeklarował właściciel miejscowej firmy rowerowej i producent rowerów Bogdan Kondej, który akurat w montażu takich pojazdów dla osób  niepełnosprawnych ma bardzo duże doświadczenie. Obdarowani rowerami nie kryli zaskoczenia i zadowolenia z rowerowego upominku. Dla niektórych z nich, przygoda z rowerem będzie pierwszą w ich życiu.
- Na razie są to tylko cztery rowery, ale myślę, że uda się nam pozyskać  kolejne. Rozdysponujemy je, tak jak te pośród mieszkańców Gminy Chełmża – zapewniła Kierownik Alicja Jabłońska. Pani Kierownik Biura ZR PCK   zachęcała również obecnych na spotkaniu mieszkańców do przekazywania niepotrzebnych tekstyliów do pojemników  PCK, które od niedawna rozstawione zostały na terenie miejscowości w naszej gminie.  Tak pozyskane środki  ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. PCK przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz na bieżącą działalność statutową. A podarowane rowery właśnie z takiego rodzaju pomocy pochodzą. Za dotychczasową współpracę samorządu z PCK podziękował podczas spotkania Wójt Gminy Jacek Czarnecki. Dokładnie współpraca ta realizowana jest i widoczna poprzez wspólne działania PCK na rzecz podopiecznych GOPS-u, a ostatnie trzykołowe  prezenty są jej dowodem.
KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.