Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

NASZ SOŁTYS W GRONIE NAJLEPSZYCH

      Franciszek Piróg - Sołtys Sołectwa Grzegorz dołączył do grona najlepszych sołtysów w Powiecie Toruńskim. W konkursie "Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego 2014" otrzymał pierwsze wyróżnienie. Komisja doceniła szczególną aktywność Sołtysa na rzecz lokalnej wspólnoty. Uroczyste wręczenie wyróżnienia nastąpi podczas VIII Zjazdu Sołtysów Powiatu Toruńskiego w dniu 2 lipca br. Gratulacje dla naszego Laureata !

     Pan Franciszek Piróg funkcję sołtysa w swojej wsi pełni już od 16 lat. Jest w czołówce  najstarszych z 28 urzędujących w Gminie Chełmża Sołtysów. Pan Sołtys  bardzo pozytywnie, bez żadnych zarzutów i z wielkim zaangażowaniem wykonuje powierzoną przez mieszkańców funkcję Sołtysa Sołectwa Grzegorz. Drugą kadencję jest członkiem Konwentu Sołtysów Gminy Chełmża. Warto nadmienić, że Konwent to organ doradczy i opiniujący dla Wójta Gminy Chełmża w sprawach związanych z funkcjonowaniem sołectw w gminie.
     W roku 2012 otrzymał Wyróżnienie Wójta Gminy Chełmża za pracę i osobiste zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.
Sołectwo Grzegorz reprezentowane jest w Gminie Chełmża podczas wielu  imprez i konkursów. Wśród ważniejszych należy wymienić:  Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Konkurs „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” ( I miejsce w 2011 r. i 2012 r.) czy  konkurs gminny „Moja  Wieś – Moje Sołectwo” ( laureat nagrody w 2006 r.). 

      Poza działalnością związaną z pełnieniem funkcji Sołtysa p. Franciszek Piróg od 1969 roku związany jest z  Ochotniczą Strażą Pożarną w Grzegorzu ( Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa, 1992 r; Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza, 2009 r.;), a od roku 2006 pełni funkcję Prezesa Gminnego Zarządu ZOSP RP. W roku bieżącym Jednostka obchodziła swój 110 – letni jubileusz działalności i z tego tytułu była organizatorem Gminnych obchodów Św. Floriana połączonych ze swoimi urodzinami. Jako Sołtys, członek OSP i Radny Gminy Chełmża  współpracuje z miejscową parafią,  organizacjami społecznymi, szkołami i instytucjami kultury. W Stowarzyszeniu Budowy Kopca „Ziemia Polaków” pan Franciszek wchodzi w skład Komisji rewizyjnej. Jest członekiem Związku Pszczelarskiego. Z racji pełnienia funkcji Radnego Gminy Chełmża  jest kandydatem do Rady Gminy z obszaru wsi i sołectw: Dziemiony, Drzonówko, Grzegorz i Nowa Chełmża. Jest sponsorem Gminnego Funduszu Stypendialnego im. Jacka Luntkowskiego.Hobby p. Franciszka  to pszczelarstwo i hodowla owiec.

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.