Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

III Jarmark Pluskowęski za nami !

       Niezwykle urozmaicony był III Jarmark Pluskowęski. Coś dla siebie znaleźli amatorzy  produktów regionalnych, lokalnych dań i zabawy przy dobrej muzyce. Na nudę także nie mogli narzekać  najmłodsi uczestnicy jarmarku.
       Impreza we wsi Pluskowęsy  rozpoczęła się w popołudnie minionej soboty. Były lokalne przysmaki serwowane przez koła gospodyń wiejskich z gminy, były atrakcje i zabawa dla najmłodszych, były występy artystyczno – muzyczne, a gwiazdą tegorocznego jarmarku był Ivan Komarenko, w wykonaniu którego usłyszeliśmy  największe jego hity .
       Na placu rekreacyjnym okalającym scenę estradową jarmarku oko przyciągały stoiska przybyłych  wystawców reprezentujących różnorodne branże. Byli m.in. producenci żywności, rękodzielnicy lokalni i z regionu, firmy reklamowe.  Furorę robiła wielka trampolina dla dzieci. Niemal każde dziecko marzy o trampolinie. Nic w tym dziwnego – skoki na trampolinie sprawiają wielką frajdę.  Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również zabawy na rodeo, które podsumował konkurs z udziałem pań, panów i dzieci w tejże atrakcji. Zwycięzcy tego konkursu wyjechali z Pluskowęs nowymi rowerami wyprodukowanymi przez lokalnego przedsiębiorcę. Podobnie dużą popularnością cieszył się konkurs wiedzowy, w którym podobnie do wygrania były rowery i drobne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Nie brakowało też bezpłatnych  atrakcji dla dzieci: zamki dmuchane, zjeżdżalnie czy pływające łódki. A na  scenie wielka parada artystów śpiewających jak i tych tańczących. Prezentowali się m.in. młodzi i starsi  artyści z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Po raz kolejny mogliśmy wysłuchać koncertu w wykonaniu gminnego zespołu wokalnego POLSKIE KWIATY, który w barwach swoich przepięknych strojów i w barwach muzyki ludowej prezentował się na scenie wyśmienicie. Do wspólnej zabawy tłum uczestników tegorocznego jarmarku poderwała muzyka ze śląska w wykonaniu Brygidy i Roberta Łukowskich, a udziału już w prawdziwym koncercie mogliśmy doświadczyć, gdy na scenie pojawiła się tegoroczna gwiazda jarmarku IVAN KOMARENKO. Koncert był świetny, cała widownia bawiła się z artystą, a na zakończenie występu zgodnie domagała się bisów. Po koncercie tłum fanów z niecierpliwością oczekiwał na autografy wokalisty. Tuż o zmierzchu nad Pluskowęsami rozbłysnął pokaz sztucznych ogni. Po tak widowiskowym fire show mieszkańcy Pluskowęs, Zalesia i wielu innych miejscowości z gminy oraz przybyli goście bawili się w rytmach muzyki serwowanej z kolei przez zespół TRIO NIGHT i DJ RUMAK prawie do białego rana.
        Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki, Radny Gminny Pluskowęs- Zalesia Henryk Fałkowski z grupą zaangażowanych mieszkańców i Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża przy wsparciu UG Chełmża. Wielką pomoc finansową i rzeczową okazali sponsorzy imprezy: osoby prywatne, lokalne  firmy i instytucje.
        Wszyscy wymienieni organizatorzy i sponsorzy wspólnie dołożyli wielu starań i zaangażowania, aby impreza dla mieszkańców Gminy Chełmża mogła być  imprezą udaną i na długo zapamiętaną. Na pewno dużą zasługę w organizacji tego przedsięwzięcia odniosła pogodna aura zbliżającego się lata.

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.