Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

25 URODZINY GMINY CHEŁMŻA

          27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego. Jest to  polskie święto, obchodzone corocznie, uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku. Upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. W roku bieżącym przypada 25 rocznica Samorządu Terytorialnego. To właśnie przed 25 laty takie samorządy lokalne jak Gmina Chełmża otrzymały władzę i odpowiedzialność, pieniądze i określone zadania.
          25 lat temu nie było samorządu Gminy Chełmża. „ Miałem okazję tworzyć  Gminę Chełmża od zera. Gmina Chełmża wówczas  była tylko nazwą. Dzisiaj mamy ludzi, mienie i władzę. Dzisiaj jesteśmy bogatą gminą.” – powiedział podczas sesji włodarz Gminy Chełmża Jacek Czarnecki. Ten dostojny jubileusz samorządowcy z Gminy Chełmża podsumowali podczas wczorajszej  Sesji Rady Gminy Chełmża z udziałem przybyłych gości i mieszkańców. Udział w sesji  wzięli przedstawiciele samorządu powiatowego: Starosta  Mirosław Graczyk i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego  Tomasz Zakrzewski. Pan Starosta przekazał na ręce Przewodniczącego RG Chełmża Janusza Iwańskiego i Wójta Jacka Czarneckiego życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Pan Starosta życzył  samorządowcom przede wszystkim tolerancji i dialogu ze społeczeństwem, bo to właśnie jest demokracja. Bez demokracji nie ma wolności. „ Mamy poczucie samorealizacji w grupie, podejmujemy decyzje na własny rachunek” – mówił  Starosta Mirosław Graczyk. Wójt Jacek Czarnecki podczas sesji uhonorowany został medalem za zasługi na rzecz rozwoju  Powiatu Toruńskiego. Podsumowanie 25 lat istnienia i działalności Gminy Chełmża zwieńczył tort urodzinowy  rozczęstowany wśród lokalnych samorządowców, gości, kierowników jednostek organizacyjnych i pracowników UG. Życzenia z okazji Święta Samorządu Terytorialnego nadesłał Marszałek Senatu RP ( poniżej w załączniku).
KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.