Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

ŚPIEWAJĄCO PO ANGIELSKU

I Konkurs Piosenki Anglojęzycznej o Nagrodę Wójta Gminy Chełmża

        Wiele znanych  piosenek wykonali uczestnicy I Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej o Nagrodę Wójta Gminy Chełmża, który odbył się wczoraj w Szkole Podstawowej w Kończewicach. Na scenie zaprezentowało  się 16 solistów ze szkół w gminie. Młodzi śpiewacy musieli popisać się nie tylko głosem, ale również znajomością języka angielskiego, bo prezentowaną piosenkę trzeba było wykonać w języku angielskim. Na wszystkich czekały dyplomy i upominki, a  najlepsi otrzymali nagrody. Występy oceniało jury w składzie: Nikodem Sołtys - Prezes Chóru Święta Cecylia w Chełmży, Ewa Pudo -  Sekretarz Gminy Chełmża i nauczycielki języka angielskiego: Małgorzata Syrocka i Barbara Kowalewska . Po stronie publiczności zasiadła młodzież miejscowej SP w Kończewicach, przybyli rodzice i nauczyciele solistów uczestniczących we wspomnianym konkursie. Spotkanie podsumował krótki recital muzyczny w wykonaniu Jędrzeja Ziółkowskiego, absolwenta kończewickiej podstawówki.
       Konkurs odbył się w trzech kategoriach : szkoła podstawowa kl. I-III i kl. IV-VI oraz gimnazjum. W sumie publiczność usłyszała 15 wykonań piosenek konkursowych. Pierwsze miejsce i nagrodę Wójta Gminy Chełmża wyśpiewały sobie:  Celina Matecka z Małej  Szkoły w Brąchnówku ( kat. kl. I-III), Aneta Błażejczyk ze Szkoły Podstawowej w Sławkowie ( kat. kl. IV-VI)  oraz Oliwia Wiśniewska z Gimnazjum w Głuchowie. Według Jury w podsumowaniu konkursu, wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wykonania przygotowanych na konkurs piosenek. Laureatki otrzymały  atrakcyjne nagrody: zegarki z odtwarzaczami mp4. Pozostali uczestnicy za udział i wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu podobnie  uhonorowani zostali wyróżnieniami oraz upominkami w postaci okolicznościowych kubków. Organizator – Szkoła Podstawowa w Kończewicach  zaproponował, aby  konkurs ten  odbywał się co dwa lata i na stałe  zapisał się w kalendarzu imprez gminnych. Pomysłodawczynią konkursu jest Katarzyna Ziółkowska – nauczyciel religii, plastyki i muzyki z  SP Kończewice.
KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.