Gmina Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

SENIORZY NA MAJÓWCE

        Majowe spotkanie seniorów to impreza, która co roku odbywa się w naszej gminie. Jest to z pewnością jedna z niewielu okazji, gdzie najstarsi mieszkańcy Gminy Chełmża  mogą spotkać się, porozmawiać, często powspominać, a także spędzić miło czas przy muzyce. Jak zwykle, dla przybyłych w tym dniu  do Grzywny seniorów organizatorzy postarali się, aby program spotkania i tym razem  był ciekawy.  Była muzyka i tańce, a goście doradzali naszym seniorom. Tym razem była mowa o bezpieczeństwie w gospodarstwie domowym i gdzie należy ubiegać się o dopłatę do  leków. Z kolei panie pielęgniarki z Samodzielnego Publicznego Ośrodka Zdrowia w Zelgnie zachęcały do skorzystania z pomiaru ciśnienia i poziom cukru we krwi.

       Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku nie zawiedli zaproszeni goście. Udział w spotkaniu wzięli: ppłk Edward Kaniecki – CSAIU w Toruniu, podinsp. Jan Czyżniewski – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Chełmży, st. kpt Wojciech Wojciechowski -   Dowódca JRG PSP w Chełmży , Radni Gminy Chełmża: Stanisława Stasieczek,Mirosław Trzpil, Danuta Powaszyńska, Henryk Fałkowski, Małgorzata Frąk, Sołtys Grzywny Marcin Grzeszczak  i Hanna Dorenda – Dyrektor SP Grzywna.
       Spotkanie zostało zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i miejscową Szkołę Podstawową, a sfinansowane przez Samorząd Gminy Chełmża. Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Jacek Czarnecki. Przybyłym seniorom, Wójt Jacek Czarnecki życzył kolejnego udanego spotkania i zabawy. Pan Wójt wyraził jednocześnie zadowolenie z tak dużego zainteresowania spotkaniem, o czym zresztą świadczyła frekwencja na sali. Spotkanie seniorom umiliły występy artystyczne. Jednym słowem mówiąc, było bardzo muzycznie. Tegoroczna majówka seniorów rozpoczęła się muzycznie, a zakończyła nawet tanecznie. Rozpoczął ją występ artystyczny przygotowany przez  uczniów SP w Grzywnie. Uczniowie popis swoich umiejętności wokalnych dali w repertuarze piosenek Maryli Rodowicz i Krzysztofa Krawczyka. Udany występ młodych artystów zachwycił wszystkich  zebranych. W dalszej części spotkania publiczność bawił popularny, koncertujący artysta toruńskiej sceny muzycznej Andrzej Kuba Kubacki. W trakcie spotkania seniorzy delektowali się słodkimi pysznościami przy gorącej kawie i herbacie. Nie był to jednak koniec atrakcji. Wiele emocji wśród uczestników spotkania wywołała loteria fantowa podczas której rozlosowano kilka cennych i praktycznych upominków.
        Słodki poczęstunek, doskonała muzyka i przyjemne towarzystwo sprawiły z pewnością, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci niejednego seniora.
KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.