Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

GOSPODYNIE SIĘ ZRZESZAJĄ

       Kolejne Koło Gospodyń Wiejskich zawiązało się w Sławkowie. Spotkanie organizacyjny odbyło się 6 maja b.r. Panie mają wiele pomysłów na rozwinięcie swojej działalności i realizację pomysłów m.in. kulinarnych. Być może wkrótce poznamy kolejne smaki regionu wprost ze Sławkowa. Na spotkaniu na stole królowały naleśniki w kilku postaciach: naleśniki ze szpinakiem, naleśniki z kurczakiem i serem oraz naleśniki- krokiety. Jednakże głównym produktem Koła w Sławkowie mają być słodkie produkty z dodatkiem różanym.
       Wątek róż w Sławkowie pojawił się już przy realizacji projektu CIK – Zapiecek w 2013 roku. Malowane róże wzbogaciły okiennice Poniatówki w Sławkowie jak i komin wewnątrz obiektu. Jedną z propozycji Koła mają być pumelki różane czyli pączki z nadzieniem różanym według własnej receptury. Pierwszy start Koła planowany jest na Jarmarku Pluskowęskim w Pluskowęsach 13 czerwca. Przewodniczącą Koła została pani Bożena Ciupek, zastępca przewodniczącej: pani Katarzyna Matylska, skarbnik: Hanna Pawlak, sekretarz Koła : pani: Joanna Rybitwa. Liczba członkiń Koła to 15 pań.

Justyna Błaszczyk

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.