Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

UCZNIOWSKA WIZYTA ZAKOŃCZONA

         Uczniowska wymiana, której w ostatnich dniach organizatorem  było Gimnazjum im. Bł. Juty  w Głuchowie dobiegła końca. Podsumowanie jej miało miejsce w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu. Gośćmi uczniów głuchowskiego gimnazjum byli uczniowie z Sangerhausen. To Bł. Juta sprawiła, że było im dane się spotkać i poznać. Niecały tydzień wspólnych spotkań, moc wrażeń, ciekawe wyjazdy -  tak wyglądał  pobyt 20 osobowej grupy uczniów z Sangerhausen, których gościli uczniowi z Gimnazjum w Głuchowie. Wymiana odbywała się pod hasłem „Pomagać innym”, gdyż wpisuje się ono dokładnie w życie Błogosławionej Juty z Sangerhausen, a później z Bielczyn. To postać Błogosławionej łączy Głuchowo z Sangerhausen w Niemczech.
        Wizytą gości z Niemczech koordynowała dr Barbara Łaukajtys, nauczycielka historii. To dopiero pierwsza część wymiany uczniowskiej. Rewizyta  ma się odbyć jeszcze we wrześniu tego roku. Wówczas  grupa gimnazjalistów z Głuchowa będzie gośćmi uczniów w Sangerhausen.
        Młodzież mimo bariery językowej bardzo szybko nawiązała kontakt z gośćmi. Pomocne stały się języki angielski, rosyjski, a nawet hiszpański. Program wymiany obfitował w wiele ciekawych punktów, zarówno nie tylko dla samych gości, ale i dla uczniów z Głuchowa. Młodzi ludzie codziennie przez  pięć dni docierali do ciekawych miejsc w województwie, do ciekawych osób, z którymi się spotykali.
        Wspólnie zwiedzali ziemię chełmińską, spotkali się z biskupem, wzięli  udział w pieszej pielgrzymce do Bielczyn na odpust ku czci Bł. Juty, uczestniczyli w  zajęciach  integracyjnych z niepełnosprawnymi.
        Program wymiany pomogły  zorganizować  środki finansowe pochodzące od sponsorów, którymi byli: Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży, Samorządy: wojewódzki, powiatowy i Gminy Chełmża oraz rodzice gimnazjalistów z Głuchowa uczestniczących w wymianie.
 

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.