Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Głuchowo - 10 – te urodziny GORZELNI

       Turniej z zaprzyjaźnionymi drużynami, olbrzymi tort, a nawet dwa, goście, życzenia  i wspólna zabawa  - w takich okolicznościach swoje dziesiąte urodziny świętowała GORZELNIA z Głuchowa. Pod nazwą Gorzelnia kryje się nazwa drużyny siatkarskiej, która promuje swoją miejscowość i mieszkańców nawet na szczeblu regionalnym, a jej nazwa wcale nie jest przypadkowa. Otóż nazwa drużyny nawiązuje do historii tutejszej miejscowości. We wsi Głuchowo we wczesnych latach XX wieku gorzelnia była częścią majątku ziemskiego zarządzanego przez ówczesnego niemieckiego właściciela, a w latach późniejszych własnością ówczesnej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Dzisiaj już pozostała po niej tylko ruina budynku  z widocznym jeszcze zachowanym kominem. Do pełni szczęścia w  dniu urodzin  zabrakło tylko jubilatom zwycięstwa w zorganizowanym turnieju siatkówki w miejscowej sali sportowej gimnazjum.
       A zaproszenie do udziału w urodzinowym turnieju wzięły drużyny: Junior Chełmża, Kończewice i dwie drużyny z Głuchowa: drużyna w obecnym składzie i drużyna założycieli GORZELNI. Wygrana w turnieju tym razem przypadła w udziale gościom - Juniorowi z Chełmży.
       Założycielem GORZELNI przed 10 laty był Zenon Sadowski, mieszkaniec Głuchowa, z zawodu wuefista i zapalony sportowiec. Podczas spotkania urodzinowego pan Sadowski sięgnął do wspomnień o drużynie i jej działalności, sukcesach, porażkach  i zawodnikach. Wspominał udane mecze, wyjazdy, derby z zaprzyjaźnionymi drużynami. Jedno co łączy osoby tworzące takie miejscowe drużyny, to na pewno ich wspólne pasje sportowe. Przez drużynę do chwili obecnej przewinęło się wiele osób, a tworzyli ją i tworzą nie tylko sami mieszkańcy Głuchowa. Obecny  skład drużyny to osoby: Mirosław Abramuk, Marek Kamiński, Bartłomiej Kamiński, Michał Brzezicki, Jarosław Mazur, Mariusz Daszkowski, Piotr Orłowski, Szymon Stasiorowski, Kamil Abramuk, Patryk Andrzejewski, Dawid Frąk, Rafał Gil, Łukasz Nowicki, Kamil Kaźmierczak i Waldemar Nowicki – Kierownik Drużyny. Ale podsumowując dotychczasową działalność drużyny GORZELNIA nie należy zapominać  o zawodnikach, którzy na przestrzeni tych  minionych 10 lat również wpisali się w jej historię, a są to panowie: Mariusz Grubecki, Zenon Sadowski,Andrzej Karwowski, Jacek Lipowski, Wojciech Rosiński,Tomasz Kałdonek, Wiesław Lewandowski i Wiesław Chudzik.
 

KO

 

  • Małgosia Nowicka z KGW Głuchowo zadbała o smaczny i piękny...

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.