Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

PRZEDSZKOLA SIĘ MODERNIZUJĄ

        Blisko 482 tys. zł wyniosą w najbliższym czasie wydatki  związane z modernizacją i doposażeniem sześć  oddziałów przedszkolnych funkcjonujących  przy czterech szkołach podstawowych w naszej gminie. Koszty z tym związane w całości sfinansuje Unia Europejska i budżet państwa. W placówkach objętych projektem  zostaną m.in. zamontowane  place zabaw oraz zakupione nowe meble przedszkolne, dodatkowe zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny wraz z oprogramowaniem. Doposażone zostaną również kuchnie w nowe kuchenki elektryczne czy  zmywarko-wyparzarki.
        To wszystko ma na celu poprawić warunki funkcjonowania  istniejących oddziałów przedszkolnych przy szkołach w Grzywnie, Kończewicach, Sławkowie i w Zelgnie, dostosować warunki lokalowe i organizacyjne pod  potrzeby i możliwości dzieci młodszych. Projekt pn. „Modernizujemy oddziały przedszkolne w Gminie Chełmża” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a jego zakończenie przewidziane jest na koniec czerwca tego roku.
        Place zabaw staną przy Szkołach Podstawowych w Grzywnie, Kończewicach i Sławkowie i w Zelgnie. Oprócz tego, że taki nowy plac zabaw wyposażony zostanie w elementy zabawowe, to wykonana zostanie przy nim bezpieczna nawierzchnia i  będzie on ogrodzony. Nowego wyglądu nabiorą  dostosowane dla potrzeb maluchów toalety.  Zakupione będą  i zamontowane nowe  umywalki, toalety, lustra, podajniki na mydło, płytki i specjalne dla dzieci podesty do toalet.  Szkoły doposażą się również w sprzęt elektryczny do utrzymania czystości w pomieszczeniach jak odkurzacze, pralki czy froterki. Na wyposażeniu w nowe sprzęty skorzystają także w wymienionych szkołach kuchnie.
        Z kolei przedszkolne sale zajęć wyposażone zostaną w nowe krzesła, wykładziny dywanowe, szafy. Maluchy będą mogły wypoczywać na nowych pufach i poduszkach. Ale co dla najmłodszych najważniejsze, to do oddziałów przedszkolnych zakupione będą  nowe zabawki, pomoce dydaktyczne i artykuły plastyczne.
Całość zakupów uzupełni  sprzęt audiowizualny jak  telewizory, odtwarzacze DVD czy radiomagnetofony oraz tablice  interaktywne i urządzenia wielofunkcyjne.

KO

Na zdj.: Maluchy z oddziału przedszkolnego przy SP w Kończewicach.

 


 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.