Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

STRAŻNICA W ROZBUDOWIE

        Z wiosną ruszyły dalsze  prace przy rozbudowie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuczwałach. Nowy obiekt ochotników ma być gotowy w maju przyszłego roku. Prace budowlane rozpoczęte zostały już w ubiegłym roku.  Tuż przed zimą budynek pokryty został dachem. W nowym budynku będą szatnie, pomieszczenie socjalne, stanowisko na pojazd.
Miejscowi strażacy mogą być dumni z dotychczas wykonanych prac, bo w części to ich również zasługa. Pracowali przy budowie fundamentów pod przyszły nowy obiekt. Ich dotychczasowa remiza nie spełnia podstawowych norm sanitarnych i budowlanych, cieszą się zatem z drugiego garażu i zaplecza socjalno – sanitarnego, którego do tej pory  brakowało.
Tym bardziej, że jednostka dobrze rokuje na przyszłość. Obecnie w swoich szeregach zrzesza łącznie 52 czynnych członków , w tym  10 kobiet druhen. Jednostka zabiega także  o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). W tym celu musi jednak posiadać garaż na drugi samochód, a prowadzona rozbudowa daje taką możliwość. Na ten rok przewiduje się wykonanie tynków zewnętrznych i wewnętrznych, posadzek oraz wykonanie instalacji sanitarnej, elektrycznej oraz przyłączy wodno – kanalizacyjnych i grzewczych. Wykonawcą prowadzonej inwestycji jest  gminna brygada budowlana. Inwestycja finansowana obecnie jest z budżetu Gminy Chełmża. Na ten rok na wydatki związane z jej rozbudową zaplanowano w budżecie 50 tys. zł.

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.