Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

CZAS NA REKREACJĘ

       W najbliższą niedzielę 22 marca br. o godz. 15.00 spod kościoła w Kiełbasinie wyrusza pierwsza piesza wycieczka nordic walking w ramach  gminnego projektu „Sport i rekreacja dla wszystkich – Zdrowie dla każdego”. To już kolejna edycja tej rekreacyjnej inicjatywy w gminie, która z roku na rok zyskuje coraz większe grono sympatyków.
      Ruch to uroda, zgrabna sylwetka, pozytywna energia, lepsze zdrowie, większa odporność na stres i infekcje. Nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć. Co więcej,  w każdym wieku ruch jest dobrodziejstwem dla zdrowia. Trzeba go tylko dostosować do własnych możliwości i sprawności fizycznej. Najlepiej jest wybrać formę ruchu, która sprawia najwięcej przyjemności. Jedną z takich form, którą proponujemy naszym mieszkańcom to właśnie wycieczki z kijkami nordic walking i  wycieczki rowerowe, z których będzie można korzystać już od najbliższej niedzieli 22.03.br do połowy września tego roku. Zaplanowana na najbliżśzą niedzielę  wycieczka jest pierwszą, która  rozpocznie cykl wycieczek pieszych i rowerowych zaplanowanych na najbliższy sezon dla mieszkańców Gminy Chełmża. Spragnieni czynnej rekreacji będą mogli wziąć udział w pięciu wycieczkach pieszych i w pięciu wycieczkach rowerowych, które odbędą się po okolicy Gminy Chełmża i gmin sąsiedzkich. Uczestnicy dotrą do miejsc ciekawych przyrodniczo, turystycznie i historycznie. Wspomniane wycieczki już kolejny rok z rzędu realizowane będą w ramach gminnego projektu w zakresie rekreacji pn” Sport i rekreacja dla wszystkich – Zdrowie dla każdego”, a sfinansuje je Gminny Program Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Narkomanii.
Tego rodzaju wycieczki w gminie to nie jedyny sposób na rekreację wśród mieszkańców. Należy tutaj również wymienić aktywne grupy pań, które systematycznie uprawiają  aerobik.
KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.