Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

TABLETY DLA BIBLIOTEKI

        Trzy nowiutkie  tablety Apple iPad Air 16GB Wi-Fi  trafiły właśnie do Biblioteki Samorządowej w Zelgnie. To element Programu Rozwoju Bibliotek. Spośród 651 bibliotek przystępujących do konkursu takie tablety otrzymało 121 bibliotek, w tym i biblioteka w Zelgnie. Dodatkowo biblioteka otrzymała  pakiet edukacyjny z aplikacjami i z instruktażem, scenariuszami zajęć, szkolenia online (webinaria) oraz kurs iTunesU dostępny na tablecie. Sprzęt już został zainstalowany w bibliotece i korzystają z niego czytelnicy.
„ - Wszystkie iPady są przeznaczone do użytku naszych czytelników. Za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu zajęć, pani bibliotekarka  może  skutecznie zachęcać czytelników do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi” – mówi Dyrektor Biblioteki Samorządowej Justyna Błaszczyk. Dzięki otrzymanym tabletom biblioteka utworzyła  dodatkowe punkty dostępu do Internetu. A co za tym idzie, na pewno  uatrakcyjniła swoją ofertę i może też tym sposobem  promować czytelnictwo. Biblioteka za otrzymane tablety jest zobowiązana do  bezpłatnego  udostępniania tabletów użytkownikom biblioteki, promocji usług związanych z użytkowaniem tabletów, zapewnienia dostępu do WI-FI, stworzenia regulaminu korzystania z tabletów oraz wyznaczenia koordynatora  projektu tzw. Tablet Mastera. " - Funkcję Tablet Mastera w bibliotece w Zelgnie pełni pracownik biblioteki – starszy bibliotekarz  Jolanta Pawełczyk” – dodaje Dyrektorka Justyna Błaszczyk. Pani bibliotekarka wzięła już udział w pierwszym webinarium, które odbyło się  już w lutym br.  Webinarium – to interaktywne narzędzia, wykorzystywane podczas spotkań online. Webinarium umożliwiają  interaktywność i komunikację między prowadzącymi i uczestnikami - ale w ograniczonym zakresie np. czat, ankieta, interaktywna tablica.
KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.