Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Koncertowa wiosna nadciąga

        Już w  marcu br. w naszej gminie zaczyna budzić się koncertowe życie. Kończy się zima bez zimy, ale wiosna i lato powinny być piękne. Warto już teraz planować wyjścia koncertowe, bo nie tylko piękna pogoda nas do tego zachęca.  Koncertowe wrażenia również szykują się niesamowite. Już w najbliższą sobotę 14 marca zapraszamy mieszkańców do AUTSAJDER BAR w Drzonówku na pierwszy wiosenny koncert, tym razem szantowy z udziałem zespołu  KEJA 71. Wstęp na koncert jest wolny. Kolejne  muzyczne wydarzenie wiosny , również w AUTSAJDER BAR to koncert z udziałem KASY CHORYCH, legendy polskiego blues – rocka zaplanowany na 05 kwietnia br.
        Organizatorami koncertów są Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki i AUTSAJDER BAR w Drzonówku. Na razie to początek  listy tegorocznych  koncertów w naszej gminie. Liczymy, że jeszcze inni wykonawcy zechcą odwiedzić mieszkańców gminy podczas planowanych imprez  i dla nich zagrać w nadchodzących miesiącach.  Zapewne o tym wszystkim w swoim czasie  poinformujemy. Wystarczy śledzić informacje pojawiające się na naszej stronie lub zaglądać na gminnego facebooka.
KO


A oto prezentacja zapowiedzianego zespołu KASA CHORYCH.
       Kasa Chorych to prawdziwa legenda polskiego blues-rocka, należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej).Został założony w 1975 przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda „Skibę” Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa, w połowie lat osiemdziesiątych swoją muzyka przyczynili się do tego, że polski blues nabrał nowego, świeżego wymiaru. Wnieśli do tej muzyki zastrzyk ożywczej energii i pomysłów powodując, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie. To dzięki Kasie Chorych muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Po tragicznej śmierci Skibińskiego w 1983r. zespół zawiesił działalność. W 1992 roku muzycy skrzyknęli się na powrót pod wodzą Jarosława Tioskowa. Nowa "Kasa" ma w swoim dorobku wydanie nowych płyt, koncerty na wszystkich ważniejszych polskich imprezach bluesowych. W 2009 płyta „Koncertowo!” otrzymała statuetkę Fryderyka 2009, a Michał Kielak został najlepszym harmonijkarzem według ankiety Blues – Top. Do dnia dzisiejszego utrzymują się w czołówce pomimo tego, że konkurencja w postaci młodych wykonawców jest bardzo silna.
W 2014 roku, ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. „Orla”. Znajduje się na niej 12 premierowych utworów. Zespołowi na płycie towarzyszą znakomici goście, m.im. Jan Gałach – skrzypce, Bartek Szopiński – Hammond, Adam Wendt – saksofon i Romek Puchowski – gitara Dobro.

Aktualnie zespół tworzą : Jarosław Tioskow (g, slide g, voc), Michał „Cielak” Kielak (hca), Marek Szerszyński (bg), Mirosław Wiechnik (dr),

Więcej o zespole na www.kasachorych.com

 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.