Gmina Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

ROLNICY PO SZKOLENIU

       Tegoroczne spotkanie szkoleniowo – informacyjne dla Rolników z Gminy Chełmża odbyło się w dniu 12.02.br  w  Grzywnie, w tłusty czwartek.  Na spotkanie przybyło ponad 150 osób. Organizatorami spotkania byli:  Wójt Gminy Chełmża, Przewodniczący Komisji Rady Gminy ds. Rolnictwa, Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska Henryk Fałkowski  i Franciszek Krutelewicz – właściciel PHP FRANK w Chełmży.  Informacje przekazane przez specjalistów podczas spotkania, zapewne wykorzystane zostaną przez rolników w nadchodzącym sezonie wiosennych upraw.
      Wykład na temat  racjonalnego nawożenia rzepaku, zbóż i kukurydzy  wygłosił  dr Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Najnowsze odmiany rzepaku, pszenicy oraz roślin strączkowych zaprezentowali Prezes Zarządu Wojciech Błaszczak oraz Marek Luty Hodowla Roślin Strzelce.
Rolnicy mieli okazję zapoznać się z ofertami handlowymi  przygotowanymi na najbliższy sezon upraw  przez firmy związane z branżą rolniczą. Uczestnicy spotkania zapoznali się z nowościami wprowadzonymi na rynku sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów, czy sprzętów rolniczych. Poinformowano o możliwości skorzystania z Karty Rabatowej Młodego Rolnika (dot. rolników w wieku do 40 lat). Karta rabatowa będzie upoważniała rolników do zniżkowych zakupów i usług  w punktach, które przyłączą się do programu. Partnerami Gminy Chełmża w przygotowaniu Karty Młodego Rolnika będzie grupa  prywatnych przedsiębiorców oferujący zniżki na swoje usługi. 
        Na zakończenie spotkania  rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów.Do rolników trafiło łacznie aż piętnaście nagród rzeczowych ufundowanych m.in. przez: firmę Bayer CropScience, dwa bony towarowe na zakup nawozu w PHP FRANK w Chełmży, bon na zakup materiału siewnego Hodowla Roślin Strzelce, Bank BS Brodnica Oddz. w Chełmży, Bank BGŻ w Chełmży, Bank PKO S.A. w Chełmży, firma Impuls.  Nagrodę główną w postaci kosiarki z napędem ufundowała firma ABT MOTOR z Chełmży. Właścicielem kosiarki został Pan Marek Bas z Witkowa.
Dziękujemy za współpracę organizatorom, sponsorom oraz Rolnikom, którzy po raz kolejny licznie uczestniczyli w spotkaniu.

B.Kozłowska

 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.