Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

23 . Finał WOŚP – Znowu otworzymy serca !

            23. Finał WOŚP  odbędzie się już 11 stycznia 2015. Tym razem zagramy wspólnie  dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. W naszej gminie też będzie wielkie granie do którego każdy z nas, mieszkaniec może się przyłączyć. WOŚP zagra  przy szkołach w Głuchowie, Kończewicach i Zelgnie. Zapraszamy mieszkańców do udziału !

        W tym dniu Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rusza przy Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie. W szkole z tej okazji planowana jest na godz. 16.00 otwarta impreza. W programie między innymi: koncert gminnego zespołu “Polskie Kwiaty “, wielka licytacja, występy młodych artystów ze szkoły, kawiarenka oraz inne atrakcje. Granie WOŚP w Zelgnie podsumuje o godz. 20.00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA. Organizatorzy przekonują, że warto tutaj być i wspólnie z nimi  zagrać dla tego szczytnego celu charytatywnego.

        Podobnie do tegorocznej WOŚP wzorem lat minionych już po raz kolejny przyłącza się społeczność SP im. ks. Leona Poeplau w Kończewicach. „ - Mamy 25 wolontariuszy i rozpoczynamy nasze granie już w piątek 9 stycznia. Wtedy to w szkole odbędzie się bal karnawałowy . Na ten dzień zaplanowane są różne atrakcje mające na celu zebranie pieniędzy na rzecz XXIII finału” – mówi koordynatorka akcji Mirosława Pawlikowska. Po raz pierwszy do współpracy  przyłączy się Koło Gospodyń Wiejskich z Kończewic. Panie zadeklarowały przygotowanie niespodzianki dla uczestników balu.
       Przygotowania do wielkiego grania z WOŚP trwają również w Gimnazjum im. Bł. Juty w Głuchowie, które podobnie w akcję włącza się już kolejny rok z rzędu. W Głuchowie tegoroczny Finał WOŚP rozpocznie się o  14.30  IV  WIELKIM  MARSZEM Z NORDIC – WALKING na trasie Chełmża – Bielczyny - Głuchowo (wymarsz spod  basenu w Chełmży). W dalszej kolejności w programie: godz. 17.00  – koncert zespołu wokalnego „Niezapominajki” i występy taneczne, godz. 18.00  –  WIELKA LICYTACJA!!!, godz. 20. 00  – światełko do nieba, a po światełku jeszcze   mecz siatkówki. Organizatorzy serwują również ciepłą grochówkę i produkty lokalne miejscowego  KGW z Głuchowa.
 

K.Orłowska,

Grafika pochodzenie: www.wosp.org.pl
 

GMINA CHEŁMŻA – 22. Finał WOŚP w liczbach:


GIMNAZJUM GŁUCHOWO – 20.366,43
SP ZELGNO -  – 6.632,81
SP KOŃCZEWICE – 8.700,00
GIMNAZJUM PLUSKOWĘSY – 2.059,25


Łączna zebrana kwota w 2014 r. to  37.758,49 zł.


 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.