Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

MAMO, TATO POWIEŚ ZE MNĄ FLAGĘ

       W  związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości , a na przeddzień obchodów gminnych tego święta Wójt Gminy Jacek Czarnecki wspólnie  z Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Stanisławą Stasieczek  zachęcali uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Leona Poeplau  do wzięcia udziału w akcji  „Mamo,Tato powieś ze mną flagę ”.   Ta inicjatywa krzewienia i promowania postaw patriotycznych wśród dzieci  prowadzona jest w gminie już od trzech lat. A Święto Niepodległości , to dobra okazja do uosobienia naszej wiary i patriotyzmu. Flaga jest ważnym symbolem narodowym i pamiętajmy o tym nie tylko w Dniu Flagi, ale podczas każdych ważnych świąt, wydarzeń  i rocznic państwowych.
      Poza tym młodzież SP w Kończewicach w dniu dzisiejszym odegrała po raz pierwszy swoje role w inscenizacji historycznej „To Ziemia Ojców Naszych”, którą już  jutro zaprezentuje  podczas gminnych obchodów narodowego Święta Niepodległości w Kończewicach. Inscenizacja  rozpocznie  wspólne świętowanie 11 listopada w miejscowej szkole o godz. 16.30. Udziału w tej  pięknej, doniosłej i refleksyjnej akademii nie powinno się przegapić. Dziś często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne i trudne problemy stanęły przed Polakami u progu wolności. Dlatego  w 96 rocznicę Odzyskania Niepodległości warto zwrócić się wdzięczną myślą ku naszym dziadkom, pradziadkom i wspomnieć jak z patriotyzmu, entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się nasza Polska.

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.