• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

ZALESIE - TEST DLA NOWYCH INWESTYCJI

Kolejne z inwestycji w Gminie Chełmża na sezon już gotowe. Ośrodek wypoczynkowy w Zalesiu wzbogacił się o boisko wielofunkcyjne, pumptrack, park linowy i ściankę wspinaczkową dla małych dzieci. Nowością na pewno jest elektryczny wyciąg dla narciarzy wodnych. Z podobnych w regionie można skorzystać obecnie tylko w Myślęcinku i we Włocławku. W najbliższą sobotę 23 marca zapraszamy mieszkańców gminy i sympatyków czynnej rekreacji na wspólny test wspomnianych inwestycji. Przy udziale publiczności przetestowane zostaną narty wodne tzw. wakepark i jazda na deskorolce czyli skatepark. Z testem nowych urządzeń startujemy o godz. 11.00.

Udział w testowaniu jazdy na nartach wodnych wezmą osoby dorosłe. Jako pierwszy w pokazie uprawiania tego sportu wystąpi Marcin Łaukajtys, pasjonat od lat trenujący sporty wodne.

Wakeboard to sport wodny, który łączy elementy surfingu, snowboardingu i narciarstwa wodnego, dając niezapomniane doznania na wodzie. Wakepark w Zalesiu to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych oraz dla osób, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu w otoczeniu wody i przyrody.

Z kolei do skateparku wspólnie ze szkółką deskorolki „Let’s Skate Toruń” zapraszamy wszystkich chętnych na zabawę na deskorolkach.  Na nowym pięknym skateparku wykfalifikowani instruktorzy w bardzo bezpieczny sposób przeprowadzą lekcje grupowe na deskorolkach. Uczestnicy do tego nic nie potrzebują tylko dobre chęci ! Szkółka zapewnia deskorolki oraz kaski. Czas szkolenia „Deskorolkowe ABC” potrwa około 20 min i jak dopisze mocne skupienie uczestników, to można będzie nauczyć się bezpiecznie używać deskorolek. Zajęcia w tym dniu sa bezpłatne. Wiek uczestników: dzieci od 8 roku życia samodzielnie a młodsze muszą być wspierane przez rodziców lub opiekunów. Co sprytniejsze maluchy dadzą radę same. Warto spróbować. „Deskorolkowe ABC” przeprowadzi instruktor sportu Polish Skate Federation – Michał Krawczyk oraz instruktorzy Let’s Skate.

Partnerami sobotniego wydarzenia w Zalesiu są: Ośrodek wypoczynkowy w Zalesiu, WOPR w Toruniu i szkółka "Let"s Skate Toruń".

Wspomniane inwestycje, które uzupełniły dotychczasową infrastrukturę na terenie ośrodka w Zalesiu powstały w ramach zadania pn.:” Rozbudowa infrastruktury i terenów rekreacyjnych nad jeziorami na terenie Gminy Chełmża”. Zadanie współfinansowane było z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Wybudowanie elementów małej architektury, boiska wielofunkcyjnego, pumptracku, parku linowego i ścianki wspinaczkowej dla małych dzieci to koszt  prawie 1,6  mln zł. Z kolei  budowa dwumasztowego elektrycznego wyciągu dla narciarzy wodnych wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu i wybudowaniem przyłącza elektroenergetycznego kosztowała dokładnie 860 tys. zł.

K.Orłowska

 

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka