• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

WAKACJE Z KULTURĄ

Nasze gminne instytucje kultury na czas wakacji nie znikają z przestrzeni gminnej. Wręcz przeciwnie - zadbały o mega kulturalną ofertę dla swoich odbiorców. Dla najmłodszych przygotowano ofertę letniego wypoczynku. Tak zwaną akcję wakacyjną przeprowadzą tradycyjnie wspólnie biblioteki z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. A co konkretnie w ofercie ?

Hurra Wakacje – to tytuł akcji wakacyjnej zaplanowanej w dniach 4 - 8 lipca. W akcji udział weźmie grupa dzieci zapisanych do bibliotek w Głuchowie, Skąpem i Zelgnie oraz w CIK Gminy Chełmża w Brąchnówku. Łącznie około 50 uczestników. W programie zaplanowano wycieczkę do MEGAPARKU w Grudziądzu, plażowanie w Zalesiu, ognisko integracyjne, wycieczkę do kina oraz zabawy animacyjne i plastyczne. Poza przerwą urlopową i akcją wakacyjną biblioteki w wakacje są czynne i czekają  ze swoją stałą ofertą na dzieci i młodzież.

W Grzywnie filia biblioteki wraz z miejscowym Sołectwem planuje akcję wakacyjną dla dzieci z Grzywny w okresie 25 - 29 lipca pt. Kolorowe wakacje w Grzywnie. W akcji udział weźmie grupa 40 dzieci, po ówczesnym zgłoszeniu do udziału w akcji. W programie: warsztaty kulinarne z p. Marleną Cichocką z Chełmży - finalistką programu MATER CHEF, plażowanie w Zalesiu, wycieczka do kina, warsztaty teatralne pt. Marionetki ze Starej Szopy. Na zakończenie - 29 lipca  odbędzie się Piknik wakacyjny przy Orliku. Wakacje w Grzywnie zostały dofinasowane z Funduszu Sołeckiego Sołectwa Grzywna.

To nie koniec atrakcji. Dokładnie 3 lipca CIK Gminy Chełmża zaprasza na  godz. 17.00 do Brąchnówka do zabytkowego parku na koncert  pt. Weź moją miłość… recital piosenek o miłości.

W dniach 11 - 16 lipca odbędzie się plener rzeźbiarski w Zelgnie, a jego tytuł to "Legendy zaklęte w rzeźbach". Projekt dofinasowany z PROW – LGD. Będzie można poprzyglądać się pracy rzeźbiarzy, którzy z pni drewna wydobęda legendarne postacie związane z Gminą Chełmża. Natomiast 19 lipca też w Zelgnie odbędą się warsztaty rzeźbiarskie dla młodzieży. Temat tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego zawarty zostanie w specjalnym folderze promocyjnym z opisem legend pt. Lokalne legendy i podania. To wszystko zostanie zrealizowane w ramach dofinansowania z  PROW – LGD. Po rzeźbieniu przychodzi czas na malowanie. Stąd też  23 lipca  odbędzie się  plener malarski w Brąchnówku pod kierunkiem dr Justyny Grzebieniowskiej z Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Liczba uczestników ograniczona - w plenerze udział weźmie 13 uczestników : młodzież i dorośli. W międzyczasie 30 lipca mieszkańcy mogą wyjechać na  wakacyjną wycieczkę  KRUSZWICA - WENECJA - BISKUPIN w ramach programu pt. Podróże z biblioteką. Nową zupełnie propozycją jest kino plenerowe w Brąchnówku  - 5 sierpnia godz. 21.30 i do obejrzenia  film pt. Narodziny gwiazdy. Po tych wszystkich propozycjach nadchodzi czas dożynek gminnych  - sobota 27 sierpnia. Tegoroczne  Dożynki Gminne odbęda się na terenie sołectwa Windak.

 

K.Orłowska

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka