• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

  • foto POLSKI ŁAD

GMINA Z PROMESĄ - II EDYCJA POLSKIEGO ŁADU

Środki w kwocie ponad 10 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” w Gminie Chełmża umożliwią zrealizowanie dwóch dużych inwestycji. Przybędzie infrastruktury drogowej i rekreacyjnej. Promesę na realizację tych zadań od Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego odebrał Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki.

Pozyskane środki w łącznej kwocie 10,3 mln zł pozwolą na rozbudowę infrastruktury i terenów rekreacyjnych nad jeziorami na terenie Gmina Chełmża oraz na przebudowę i budowę dróg gminnych.

Rozbudowa infrastruktury i terenów rekreacyjnych nad jeziorami obejmie między innymi wykonanie elementów małej architektury i placu zabaw w miejscowości Kuczwały nad Jeziorem Chełmżyńskim i wykonanie dwóch dróg wewnętrznych, elementów małej architektury, placu zabaw, siłowni zewnętrznej, terenów zielonych, oświetlenia i monitoringu w miejscowości Strużal także nad Jeziorem Chełmżyńskim. Bogatszy w infrastrukturę stanie się ośrodek rekreacyjno – wypoczynkowy w Zalesiu, który stanowi centrum wakacyjnego wypoczynku. I to tutaj pojawią się same rodzynki.

Oprócz drogi wewnętrznej , oświetlenia, monitoringu, elementów małej architektury i boiska wielofunkcyjnego, wybudowane zostaną takie atrakcje jak  skatepark, pumptrack, park linowy i ścianka wspinaczkowa dla dzieci. Na pewno sporą atrakcją okaże  się  wyciąg do nart wodnych. Z kolei sięgnąć wzrokiem aż po horyzont oglądając wspaniały krajobraz jeziora umożliwi wieża widokowa. Okolice Jeziora Głuchowskiego z kolei uzbroją się w infrastrukturę drogową na terenie  miejscowości Bielczyny i Głuchowo. Bogatsze w infrastrukturę stanie się również miejsce wypoczynku w Dźwierznie nad Jeziorem Dźwierzno. Przybędzie tutaj  elementów małej architektury, plac zabaw, oświetlenie, a wszystko to ujęte w kamerach nowego monitoringu. Krajobraz Zelgna i okolicy będzie można podobnie jak w Zalesiu podziwiać i obserwować z wieży widokowej.

Druga z inwestycji obejmie wykonanie przebudowy aż dziewięciu odcinków drogowych. Na poprawę dróg mogą liczyć mieszkańcy Grzywny, Kuczwał, Mirakowa, Bielczyn, Skąpego, Szerokopasu, Świętosławia i Strużala.

K.Orłowska

F. Nadesłane

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka