• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

WARTO SŁUŻYĆ W OSP - FINAŁ w Kończewicach

Nauka, sport, zabawa - do tego sprowadza się gminne hasło „Warto służyć w OSP !” . Właśnie to hasło ostatnio przyświeca działaniom dzieci i młodzieży ze szkół w Gminie Chełmża. Uczniowie w okresie od 15.04. – 25.05.br uczestniczą w szkolnych eliminacjach zawodów  sprawnościowo – pożarniczych. Nad całością zupełnie nowego przedsięwzięcia w szkołach czuwają jednostka koordynująca OSP Kuczwały i nauczyciele wychowania fizycznego. Finał zawodów już 5 czerwca podczas  pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka w Kończewicach. Start godz. 10.00. Organizacja dla dzieci i młodzieży tego rodzaju rywalizacji, jest swoistym „przedszkolem” dla przyszłych ochotników, którzy  zasilą Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze a w dalszej kolejności OSP w gminie. Jednak, aby młodzi chętnie wstępowali w szeregi OSP, należy ich w jakiś sposób zachęcić. Stąd też pomysł na tegoroczne zawody sprawnościowo – pożarniczych w szkołach Gminy Chełmża.

Uczestnicy biorący udział w finale zawodów , to uczniowie  w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. W każdej kategorii wiekowej podczas finału wystąpią  drużyny 8 osobowe mieszane jak przewiduje regulamin zawodów.  Drużyny młodzieżowe  dodatkową punktacją w oddzielnych konkurencjach wesprą także drużyny rodziców.  Wśród konkurencji nie zabraknie między innymi konkurencji biegowych, przeciągania liny, przetaczanie opony, czy też przygotowanie linii gaśniczej. Dorośli dodatkowo rozegrają między sobą krótkie mecze piłki nożnej. Każda ze szkół posiada swoich strażaków opiekunów, którzy pomagają w przygotowaniach do zawodów jak i pomocni będą uczestnikom podczas samego finału. SP Zelgno może liczyć na pomoc OSP Zelgno, OSP Grzegorz,  SP Grzywna  na OSP Kuczwały, OSP Skąpe, OSP Zajączkowo. A SP Kończewice wsparciem służą OSP Kończewice, OSP Świętosław, OSP Szerokopas.

Patroni honorowi zawodów to Wójt Gminy Chełmża i Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Główni organizatorzy to Gmina Chełmża, Zarząd Gminny ZOSP RP, OSP w Kuczwałach – jako jednostka koordynująco-organizacyjna i dyrektorzy szkół gminnych.

Dla wszystkich uczestników i zwycięzców przewidziano pamiątkowe medale i statuetki. Drużyna zwycięska otrzyma nagrodę główną ufundowaną przez Wójta Gminy Chełmża.

W przypadku remisu w punktacji końcowej o wygranej drużyny zdecyduje punktacja z konkurencji “linia gaśnicza”.W trakcie trwających zawodów, równolegle dostępne będą dla uczestników pikniku tez inne atrakcje jak pokaz pierwszej pomocy, sprzętu pożarniczego, pokaz umiejętności strażackich, pokaz quadów, a do tego mała gastronomia przygotowana przez panie gospodynie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich. Dotychczasowe zmagania i przygotowania zespołów szkolnych do gminnego finału będzie można obejrzeć na podsumowującej wystawie fotograficznej towarzyszącej wydarzeniu w Kończewicach.

(KO)

Foto. SP Kończewice

 

 

 

 

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka