• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

WIOSNA - ZABAJMY O NASZE OTOCZENIE

Nie ma wątpliwości - wiosna już jest . Póki co mamy w naszej gminie piękne jej oznaki. Zatem, kto co lubi: rower, piłka, spacery, kijki - byle na powietrzu. Jednak nie zapominajmy, że z nadejściem wiosny tradycją w naszej gminie są wiosenne porządki w sołectwach. Pierwsi mieszkańcy już chwycili za grabie i są tego pierwsze efekty. Chociażby w Sołectwie Świętosław akcja WIOSNA już odnotowana. Zachęcamy i tym razem to uporządkowania po zimie obejść swoich gospodarstw. Zwracamy również uwagę sołtysów na zaniedbane lub zniszczone sprzęty wiejskie znajdujące się na terenie miejscowości. Wiele z nich wymaga napraw i konserwacji, a okres wiosny to dobry czas, aby je przeprowadzić. Prosimy również o uporządkowanie tablic ogłoszeń z nieaktualnych już informacji. Okres wiosny, to czas przede wszystkim wzmożonych prac polowych, a przy tym bardzo często zanieczyszczone drogi. O czym powinien pamiętać rolnik jako użytkownik drogi ? Jeśli gospodarz porusza się drogą polną, to nie ma problemu. Ale jeśli błoto czy inne zanieczyszczenia takie jak słoma czy obornik zostają na drodze publicznej to już trzeba liczyć się z konsekwencjami finansowymi ( Artykuł 91 kodeksu wykroczeń ).

Liczymy, że do wiosennego sprzątania jak co roku ruszą szkoły, miejscowe organizacje, a także grupy zorganizowane przez sołtysów. Dobrze, że wielu z mieszkańców gminy nie czeka na rozpoczęcie akcji i z doświadczenia sami  ruszają z wiosennymi porządkami.

Mimo, że wielu z nas dba o swoje i gminne otoczenie, to jednak cały czas pojawiają się i  najbardziej smucą takie widoki jak miejsca z  dzikimi  wysypiskami śmieci, pomalowane przystanki, poniszczone elewacje obiektów gminnych, gminne miejsca rekreacji i wypoczynku.

Przypominamy także o obowiązujących w gminie zasadach segregacji odpadów komunalnych i o możliwości dostarczania odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chełmży.

(KO)

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka