• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

STARTUJE WARSZTAT

Pierwsze w Gminie Chełmża Warsztaty Terapii Zajęciowej  mają zostać  otwarte z początkiem stycznia przyszłego roku. WTZ poprowadzi Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Stowarzyszenie na swoim koncie ma już wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tej formy terapii  dla niepełnosprawnych. Podobne placówki funkcjonują  w Kowalewie Pomorskim, Włocławku, Lipnie Mroczy i Paterku. W Gminie Chełmża na potrzeby nowego WTZ przekazano budynki po szkole w Sławkowie. Mieścić się będzie tutaj pięć  pracowni tematycznych dla 25 uczestników.

Misją Warsztatów Terapii Zajęciowej jest wsparcie osób niepełnosprawnych poprzez specjalistyczne formy terapii tak, aby mogły one normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Uczestnikami  warsztatu będą mieszkańcy z obszaru powiatu toruńskiego. WTZ to miejsce rehabilitacji społecznej i zawodowej  dla osób niepełnosprawnych.

To miejsce, jak zapewniają jego twórcy, do którego chce się wracać. To wycieczki, wyjazdy do kina, teatru i rekreacja. To tutaj uczestnikom warsztatów stworzone zostaną warunki do nauki stolarstwa, gotowania, malowania, pracy w ogrodzie i aktywności fizycznej.

Jakie warunki muszą spełnić zainteresowani, aby stać się uczestnikiem warsztatu?

Uczestnik musi posiadać orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, mieć wskazanie do udziału w terapii zajęciowej. Po zakwalifikowaniu, każdy z uczestników będzie miał zapewnione zajęcia przez pięć dni w tygodniu, dojazd na zajęcia i powrót do domu oraz udział w terapii.

Dodatkowo, uczestnicy WTZ objęci zostaną wsparciem psychologicznym i wsparciem rehabilitanta oraz otrzymają indywidualny plan rehabilitacji.  Docelowo ma również zostać utworzona tutaj biblioteka. To miejsce w Sławkowie ma stać się azylem dla osób niepełnosprawnych , ich rodzin i równie dobrze ma służyć  lokalnemu środowisku.

K. Orłowska

 

Wstecz

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

piątki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka

baner toplayer
UKRAINA