• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Treść

KOMUNIKAT - OBOSTRZENIA LUZOWANE

       Od 13 czerwca rząd wprowadził nowe zmiany w obostrzeniach, a od 26 czerwca kolejne zmiany na okres wakacyjny. Na początek więcej osób będzie mogło uczestniczyć w kościelnych nabożeństwach i kibicować na stadionie narodowym. 

 Zmiany już od 13 czerwca
1. Dozwolona sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.
2. Świątynie – maksymalnie 50 proc. obłożenia . Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych   przeciw COVID-19.

Zmiany od 26 czerwca
Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie.

Od 26 czerwca przechodzimy na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.
Co jeszcze się zmieni?

  1. Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².
    2. Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
    3. Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
    4. Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.
    5. Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
    6. Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
    7. Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.
    8. Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
    9. Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
    10. Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

    Ważne ! Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

                                                                                                                                                                                     E. Kaniecki