• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

KOMUNIKAT - ZMIANY W SZCZEPIENIACH !

          Rząd ogłosił zmiany w Narodowym Programie Szczepień. W kwietniu zostanie znacznie zwiększona liczba punktów szczepień. Zwiększy się także grono osób kwalifikujących do szczepień i wykonujących szczepienia. Znika z planu II i III etap. Za kilkanaście dni rozpoczną się szczepienia populacyjne. Osoby z chorobami przewlekłymi nie będą traktowane priorytetowo. Zgodnie z zapowiedzią Premiera, do końca sierpnia zostaną zaszczepieni wszyscy chętni.

            Od 12 kwietnia rozpoczynają się zapisy dla rocznika 1962. A później, przez kolejne dwa tygodnie, będzie trwała rejestracja do rocznika 1973. Dla każdego rocznika okienko rejestracji będzie otwarte przez jeden dzień.Uwolnienie szczepień dla wszystkich chętnych nastąpi prawdopodobnie jeszczce w maju.

        W II kwartale powstaną nowe miejsca szczepień. W porównaniu z I kwartałem zwiększymy liczbę tych miejsc wielokrotnie. Szkieletem nowego systemu będą szpitale tymczasowe, w których będzie się szczepić najwięcej osób. Dodatkowo w każdym powiecie będzie jeden szpital, który będzie prowadził szczepienia, a także jeden punkt, za który będzie odpowiadał samorząd. W kwietniu do Polski trafi 7 mln szczepionek i nie będzie możliwości wyboru konkretnej szczepionki. Dopóki nie skończymy szczepienia grupy I, wszystkie te osoby będą otrzymywać szczepionki mRna Pfizera i Moderny. W pewnym momencie przestanie być problemem wybór szczepionki. Każda ze szczepionek jest bezpieczna, każda z nich jest skuteczna.

W Polsce szczepienia są wykonywane preparatami firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca. W kwietniu mają się pojawić szczepionki Johnson & Johnson.

E. Kaniecki

Źródło: https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,szczepienia-przeciwko-covid-19--zmiany-w-harmonogramie-szczepien,artykul,73782486.html

Wstecz

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

piątki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka

baner toplayer
Narodowy Spis Powszechny