• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

  • Logokwiatkizielonychleb

WIERNI TRADYCJI DOŻYNKOWEJ

          W Gminie Chełmża mieszkańcy pozostają wierni corocznej tradycji dożynkowej. Tegoroczne Święto Plonów zaplanowane jest na 29 sierpnia w Świętosławiu. Przygotowania we wsi gospodarzy uroczystości  trwają już na dobre. Prace gminnej brygady budowlanej widoczne są są przy obiekcie miejscowej świetlicy wiejskiej, która na ten dzień musi błyszczeć i być gotowa na przyjęcie mieszkańców gminy.

         W tym roku wyjątkowo Święto Plonów będzie miało charakter symboliczny - bez części festynowej. Na pewno będzie nam brakowało pięknych wieńców i ozdób dożynkowych  i konkursu z ich udziałem i wielu innych atrakcji przewidzianych podczas corocznego Święta Plonów w Gminie Chełmża. Jednak taka formuła dożynkowego świętowania wymuszona zostaje zaistniałą sytuację epidemiczną i związanym z nią reżimem sanitarnym. Dlatego już dzisiaj wszystkim uczestnikom uroczystości przypominamy, że w dzień uroczystości będzie należało pamiętać o aktualnie obowiązujących zasadach bezpieczeństwa przeciwdziałających COVID-19.

         Jednak organizatorzy Święta liczą, że najlepiej jak tylko możemy w takiej sytuacji,  podziękujemy naszym rolnikom za tegoroczne plony i zbiory. Główną częścią tegorocznych dożynek będzie polowa uroczysta msza dziękczynna, która rozpocznie się o godz. 16.00 i uroczysty koncert polskich pieśni i piosenek w wykonaniu gminnego zespołu Polskie Kwiaty. Gości dożynkowych tradycyjnie powita gospodarz gminy – Wójt Jacek Czarnecki w obecności miejscowych starostów i wicestarostów dożynkowych, którzy jak tradycja nakazuje zadbają o chleb dożynkowy.

K.Orłowska

Wstecz

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka