• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

Sołtysi obradowali

       W świetlicy wiejskiej w Zajączkowie zorganizowano naradę sołtysów. Z reprezentantami sołectw spotkali się wójt, kadra kierownicza i  pracownicy referatów.
Wójt Jacek Czarnecki zapoznał sołtysów z bieżącą działalnością i sytuacją samorządu, w tym z realizowanymi inwestycjami, które to mieszkańcy oceniają zawsze najwyżej. Istotną z omawianych spraw było na pewno  bezpieczeństwo w okresie trwania covid – 19. Sołtysi otrzymali zestaw wytycznych dotyczących obostrzeń związanych z wynajmem świetlic wiejskich i organizacją zebrań sołeckich. Tym bardziej, że zebrania sołeckie tuż, tuż. Już lada chwila mieszkańcy będą musieli spotkać się i zdecydować o wydatkach z Funduszu Sołeckiego w roku 2021. W trakcie spotkania sołtysom powtórzona została przez Sekretarz Gminy Ewę Pudo procedura przeprowadzenia zebrania wiejskiego z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa na czas trwania koronawirusa. Jednak jak Wójt wcześniej zwrócił uwagę, sołectwa sobie w wielu sprawach świetnie radzą, pomijając obecną sytuację. Pani Skarbnik Marta Rygielska z kolei podziękowała za pełną mobilizację sołtysów jako inkasentów przy poborze  II raty podatku. Mimo, że mieszkańcy wybierają częściej formę płatności przez internet, to i tak do kasy Urzędu za pośrednictwem sołtysów trafiło zebrane z terenu prawie 40 tys. zł.  Sołtysom  w trakcie spotkania przekazano również  informacje dotyczące prowadzonego systemu obkoszeń terenów publicznych w gminie i Powszechnego Spisu Rolnego, który odbędzie się jeszcze w tym roku.
Prócz spraw bieżących sołtysi poruszali też kwestie związane z dewastacją mienia w sołectwach, z ograniczoną dostępnością kontaktów  do dzielnicowych. Pojawił się też temat tegorocznych obchodów 30 – Lecia Samorządu Terytorialnego i organizacji  dożynek.
Sołtysi otrzymali materiały informacyjne i książkę „Gmina Chełmża. 30 lat odrodzonej samorządności”, której autorem jest dr hab. Piotr Birecki, prof. UMK. Publikacja wydana została z okazji przypadającego jubileuszu 30 – lecia Gminy Chełmża i między innymi zawarty w niej został  indeks z nazwiskami byłych i obecnych sołtysów Gminy Chełmża. W publikacji także wymienia się sołtysów tych najbardziej zasłużonych i aktywnych. W organizacji spotkania pomogły panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich w Zajączkowie. DZIĘKUJEMY! Było wyśmienicie! Kolejne spotkanie sołtysów, tym razem świąteczne planowane jest w grudniu.

K.Orłowska

 

  • DSC_0241
  • DSC_0244
  • DSC_0246
  • DSC_0247
  • DSC_0250
  • DSC_0251
  • DSC_0255

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka