• Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

URODZINOWA SESJA

            30 lat temu powstał samorząd terytorialny, na czele którego stanęli ludzie, którzy podjęli szereg działań po to, by służyć ludziom. Powstała Gmina Chełmża, która ma swoją codzienność ,symbole i biało-zielone barwy, które od samego początku towarzyszą tej wspólnocie –  herb z mieczem i pastorałem razem skrzyżowane między trzema gwiazdami ( herb wsi Grzywna Biskupia) , zatwierdzone w 1998 roku. Dzisiaj samorząd Gminy dziękuje za 30 lat służby podczas uroczystej XXVII sesji Rady Gminy Chełmża.
          Działalność samorządu i mieszkańców w okresie ostatnich 30 lat nie pomijając procesu tworzenia naszej Gminy, podsumował w swoim okolicznościowym wystąpieniu Przewodniczący Janusz Iwański, dziękując  jednocześnie wszystkim, z którymi samorząd i Rada Gminy mieli  zaszczyt współpracować. Dzięki naszej wspólnej pracy nasza Mała Ojczyzna jaką jest Gmina Chełmża zmieniła się i nadal zmienia. Rozwija się i pięknieje. To miejsce w którym można żyć, pracować i wypoczywać - mówił Przewodniczący Janusz Iwański. Specjalne podziękowania Przewodniczący skierował do Wójta Gminy Jacka Czarneckiego, który to urząd Wójta sprawuje już 23 lata!  Także chwilą ciszy uczczono zmarłych radnych, sołtysów i Zasłużonych dla Gminy Chełmża.  Dłużny w podziękowaniach nie pozostał Wójt Jacek Czarnecki - Przez wiele lat miałem okazję pracować w tej Gminie. Jestem dumny, że z wieloma aktywnymi mieszkańcami wiele rzeczy udało się nam osiągnąć. Wszystkim tym, którzy przyczynili się w ostatnich latach  do naszego rozwoju, chciałbym im podziękować za lata współpracy.
       Na okoliczność tak dostojnego jubileuszu podczas sesji podjęto uchwały nadające jedenastu rekomendowanym osobom honorowy  tytuł „Zasłużony dla Gminy Chełmża”. Do grona Zasłużonych dla Gminy Chełmża dołączyły osoby: Stanisława Stasieczek, Franciszek Piróg, Marta Rygielska, Teresa Wolin, Henryk Śmiałek, Jarosław Pikus, Wojciech Rosiński, Hanna Antkowiak, Iwona Drożyńska, Andrzej Ośmiałowski, Henryka Matecka.
        W trakcie sesji wręczono również dwie Szlachetne Podkowy, kolejne już w tym roku. Szlachetne Podkowy przyznane zostały w kategorii – Współpraca z Samorządem Gminy Chełmża. Nasza Gmina ma grono dobrych przyjaciół spoza jej granic. Staramy się od lat o nich nie zapominać. Myślę, że 30 lat samorządu, to dobry czas, aby wszystkich również wyróżnić i przedstawić – powiedział Wójt Gminy.
       Laureatami tego wyróżnienia zostali: prof. UMK dr hab. Piotr Birecki, znany nam wszystkim z licznych naukowych publikacji książkowych  poświęconych między innymi Gminie Chełmża i jej mieszkańcom, angażujący się w sprawy lokalne i Telewizja PO Sąsiedzku – jej twórcy Barbara i Marcin Łaukajtys. Telewizja PO Sąsiedzku pozwala relacjonować na portalach społecznościowych okolicznościowe wydarzenia z Gminy Chełmża z udziałem mieszkańców. Życie samorządu możemy opowiadać już nie tylko dzięki fotorelacjom, ale również też relacjom filmowym.
       Podczas sesji podziękowanie skierowano również do  Sołtyski Dziemion Doroty Kasper, która zainicjowała w Gminie akcję „SZYCIE MASECZEK – RATUJE ŻYCIE”,  w którą włączyły się osoby prywatne i  pracownicy jednostek organizacyjnych Gminy. W sumie uszytych zostało 8 tys. maseczek. Maseczki trafiły do mieszkańców gminy.

K.Orłowska

 

 • DSC_0002
 • DSC_0005
 • DSC_0007
 • DSC_0010
 • DSC_0948
 • DSC_0950
 • DSC_0961
 • DSC_0965
 • DSC_0986
 • DSC_0989
 • DSC_0991

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

 • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka