• Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

VI Wieczór Przedsiębiorcy z Gminy Chełmża

         To już szósta edycja tego spotkania w naszej gminie. Formuła spotkań zyskała uznanie przedsiębiorców. To spotkanie, to także okazja do podziękowania przedsiębiorcom za współfinansowanie wielu inicjatyw, przedsięwzięć i lokalnych organizacji mających swoje miejsce w Gminie Chełmża. Tradycyjnie organizatorami uroczystego wieczoru byli Radny Sejmiku Woj. Kuj.-Pom. Leszek Pluciński i Wójt Gminy Jacek Czarnecki. Do tej pory w gminie wręczone  zostały łącznie z tegorocznymi 64 podkowy! Inicjatywa wyróżnienia zrodziła się w 2012 roku. Dominującą kategorią jest oczywiście kategoria przedsiębiorczość, ale w ośmioletnim okresie trwania inicjatywy Szlachetna Podkowa ma swoich laureatów także w takich dziedzinach jak: rolnictwo, promocja, ochrona dziedzictwa kulturowego,  sport i rekreacja, inicjatywa roku czy też wzorowy pracownik, działalność społeczna.
      W roku bieżącym laureatami Szlachetnej Podkowy zostały dwie firmy mające swoje siedziby na terenie miasta, ale ich prowadzona działalność swoim zasięgiem obejmuje i Gminę Chełmża i jej mieszkańców.  Firmy i ich właściciele, których  honorujemy Szlachetną Podkową mają jedno wspólne - na co dzień związani są z życiem społecznym i kulturalnym Gminy Chełmża. To uczestnicy, organizatorzy i sponsorzy wielu imprez i przedsięwzięć realizowanych przez samorząd gminny i jego mieszkańców. Co podczas takiego spotkania jak Wieczór Przedsiębiorcy jest szczególną okazją, aby im też za to dziękować. Z kolei lata działalności tych firm, pozwoliły wpisać je w świadomość mieszkańców okolicy i regionu. Szlachetne Podkowy zostały wręczone firmom:
Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne „FRANK” Franciszek Krutelewicz
       Firma na swoim rynku pozostaje już 32 lata!  Właśnie dokładnie 16 lutego 1988 roku została zarejestrowana działalność gospodarcza Franciszka Krutelewicza. Od tej daty rozpoczął się okres szybkiego rozwoju Firmy FRANK. Z małego sklepiku przy ul. Sikorskiego 36. sprzedającego wszystko dla zwierząt i środki ochrony roślin wyrosło na terenie miasta Chełmża  przedsiębiorstwo o znaczeniu krajowym. Obecna dzisiejsza siedziba firmy przy ul. Bydgoskiej 3 wielu z nas dokładnie znana. W zakresie oferowanych usług oprócz środków ochrony roślin, pasz i koncentratów dla zwierząt w ofercie także usługi poligraficzne. Firma także prowadzi doradztwo w zakresie sprzedaży swoich produktów i dba o swoją promocję i marketing. W gminie w ostatnich latach firma zasłynęła z udziału we współorganizowaniu spotkań informacyjno – szkoleniowych dla rolników, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców.
„ANIA” s.c. Bogdan Malczewski Joanna Malczewska
        Firma w roku bieżącym świętuje swoje 30 – te urodziny! Swoją działalność firma rozpoczynała w 1990 roku w Brąchnowie. Państwo Malczewscy prowadzą 6 sklepów spożywczo-przemysłowych, w tym dwa na terenie Gminy Chełmża – w Bielczynach oraz w Kończewicach.
Firma prowadzi działalność gospodarczą specjalizującą się głównie w  produkcji pieczywa, produkcji świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek. Większość osób zapewne kojarzy firmę państwa Malczewskich pod nazwą Piekarnia Justynex. Firma w swoim trzydziestoletnim okresie działalności wyszkoliła łącznie 120 uczniów w zawodach, piekarz, cukiernik i sprzedawca. Państwo Malczewscy posiadają również własną piekarnię. Łącznie zatrudniają ponad 50 pracowników i szkoli się w firmie 10 uczniów.
Obydwie firmy poza swoją działalnością, od lat wspierają inicjatywy lokalne podejmowane przez mieszkańców Gminy Chełmża. Mowa o sponsorowaniu imprez gminnych i lokalnych organizacji społecznych. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyróżnienia. Zapraszamy także do obejrzenia relacji filmowej z przebiegu spotkania https://www.youtube.com/watch?v=_vIKNYMkmqI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1WmsJ3RzM_3rA-4lq2wUYb4s7e5S48TjyejPKyA3_QRLrG698rD4a08SY

K.Orłowska

Foto. M. Łaukajtys

 

 • 2
 • 7
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 5
 • 1

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

 • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka