• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

GMINNY KALENDARZ NA ROK 2020'

        Gminny kalendarz na 2020 rok zawiera on w sobie wszystkie ważniejsze wydarzenia odbywające się na terenie gminy, dzięki czemu może posłużyć jako swoisty przewodnik zarówno dla mieszkańców gminy jak i dla przyjezdnych. Kalendarz powstał przy współpracy z Centrum Inicjatyw Kulturalnych gminy Chełmża, organizacjami społecznymi, sołectwami oraz z zaangażowanymi w organizację wydarzeń lokalnymi liderami. Odnotowane zostały w nim imprezy kulturalne, okolicznościowe i sportowo-rekreacyjne. Kalendarz imprez zapewni mieszkańcom dostęp do informacji o najważniejszych wydarzeniach w gminie, ale też pozwoli im na długoterminowe zaplanowanie swojego czasu, tak, aby nie ominąć najważniejszych wydarzeń.
Pierwsze z obecnych w rozpisce wydarzeń już się odbyły. W styczniu miały miejsce uroczystość gminna z okazji setnej rocznicy Niepodległości Pomorza i Kujaw, a także  impreza karnawałowa z udziałem kół gospodyń wiejskich z gminy. A co czeka nas w najbliższym czasie?
Już 21 lutego odbędzie się VI Wieczór Przedsiębiorcy Gminy Chełmża. Na koniec kwietnia zaplanowane zostały z kolei IV Wojewódzkie Manewry Ratownicze ZALESIE 2020.
W kwietniu czeka nas pierwsza z cyklu wycieczek pieszo-rowerowych. Już 26 kwietnia chętni będą mogli sprawdzić się na trasie Głuchowo-Nawra.
     Bardzo atrakcyjnie zapowiada się maj. W Kuczwałach będą miały miejsce gminne obchody Dnia Strażaka. Z kolei Skąpe będzie gospodarzem kolejnej edycji Motomajówki. Jej organizatorem będzie Chełmżyńska Grupa Motocyklowa ŁOZA. Również w Skąpem,  na zaledwie tydzień później, zapowiadane jest duże wydarzenie sportowe. Śniadanie na trawie i Wielki TOUR Piątek 2020'. Z kolei
9 maja będzie dniem dla biegaczy. Swoją kondycję będą mogli przetestować w ramach Biegu bł. JUTY. Razem z biegaczami ze Skąpego 30 maja tego samego jeszcze dnia wystartują kolarze podczas III Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Chełmża planowanego na terenie Kuczwał. Maj będzie również miesiącem, w którym odbędą się gminne obchody 30-lecia Samorządu Terytorialnego.
      Czerwiec przyniesie z kolei Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. 27 czerwca do Zelgna zaproszeni będą nie tylko mieszkańcy gminy, ale i całego powiatu. Natomiast tydzień wcześniej nastąpi otwarcie sezonu turystycznego, w czasie festynu “Powitanie Lata” nad jeziorem chełmżyńskim w Zalesiu.
W wakacje 22 sierpnia Kończewice zaproszą na festyn QN-press-Ja, którego organizatorami będą sami mieszkańcy. Tydzień później, 29 sierpnia, w Świętosławiu odbędą się dożynki.
Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest już tradycyjnym wydarzeniem w gminnym kalendarzu. W jej trakcie, najlepsi uczniowie i studenci, otrzymają stypendia. Podsumowaniem gminnych imprez będzie uroczystość w Kończewicach z okazji Narodowego Święta Niepodległości planowana na 8 listopada. Pod koniec roku czeka nas jeszcze jedno wydarzenie sportowe. 12 grudnia w Zelgnie upłynie pod znakiem festynu “Żyjmy zdrowo na sportowo”.
        Wymienione w kalendarzu imprezy w większości mają określoną datę i miejsce. Zachęcamy do przeglądania strony internetowej  Urzędu Gminy Chełmża oraz fanpage na Facebooku, na których będą zamieszczane na bieżąco zapowiedzi o wszystkich imprezach i wydarzeniach oraz ewentualnych zmianach ich terminów. Kalendarz dostępny w załączniku poniżej lub w wersji drukowanej w UG Chełmża, pok. nr 6.

K.Orłowska

 

 

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka