• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

WESPRZEMY NOWE INICJATYWY

         Dobra wiadomość dla organizacji z naszej gminy: Gmina Chełmża już po raz piąty przystępuje do Programu „Działaj Lokalnie”. Szykują się dotacje w roku bieżącym na nowe inicjatywy!  Program  powstał w 2000 roku i jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Od początku realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP). Lokalny konkurs przeprowadzi Ośrodek  Działaj Lokalnie (ODL) - organizacja, która prowadzi lokalne konkursy grantowe. Na ten cel z budżetu gminy przeznaczonych zostanie 10 tys. zł !
Organizacje z obszaru gminy już teraz powinny zacząć przygotowywać pomysły do aplikowania o nowe środki. Szczegóły dotyczące naboru wniosków będziemy na bieżącą przekazywać naszym organizacjom. Tradycyjnie nabór wniosków poprzedzi specjalne szkolenie poprowadzone przez Ośrodek Działaj Lokalnie wybrany w konkursie ofert ogłoszonym przez Gminę Chełmża w najbliższym czasie.
          Głównym celem Programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. Program, w którym uczestniczy nasz samorząd i nasze organizacje pozwolił w ostatnich latach uruchomić wiele cennych inicjatyw w zakresie integracji lokalnych środowisk poprzez spotkania kulinarne, integracyjne i sportowo – rekreacyjne. Liczymy, że podobnych pomysłów i chęci działania nie zabraknie i w tym roku. W roku 2019 z dofinansowania na lokalne inicjatywy skorzystało sześć organizacji z naszej gminy i zrealizowane zostało sześć dobrych projektów na terenie miejscowości Grzegorz, Kiełbasin, Kończewice, Bielczyny i Zelgno.

K. Orłowska

 

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka