• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

INWESTUJEMY W OZE

        Kolejnych 75 mikroinstalacji fotowoltaicznych zamontowanych zostanie na terenie Gminy Chełmża. Instalacje trafią do prywatnych gospodarstw mieszkańców i na budynki gminne. Jak znajdzie się wykonawca, to realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku kalendarzowym. „To kolejny projekt realizowany dla mieszkańców przez gminę” – mówi Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki.  Jedno to to, że mieszkańcy skorzystają z dofinaNsowania unijnego, a drugie – samorząd na początek wyłoży za nich pieniądze.
      Całkowity koszt mikroinstalacji to 2,3 mln zł, z czego 1 mln zł to dofinansowanie do projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko –Pomorskiego na lata 2014-2020. Inwestycja  obejmie dostawę wraz z montażem mikroinstalacji fotowoltaicznych w ramach projektu pn. „Zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Chełmża”.

      Mikroinstalacje fotowoltaiczne  trafią do mieszkańców takich miejscowości jak Bielczyny, Bogusławki, Browina, Dziemiony, Głuchowo, Grzegorz, Grzywna, Kończewice, Kuczwały, Mirakowo, Nowa Chełmża, Parowa Falęcka, Pluskowęsy, Skąpe, Sławkowo, Strużal, Szerokopas, Świętosław, Zajączkowo, Zelgno” – wylicza Wójt Czarnecki. W mikroinstalacje fotowoltaiczne wyposażone zostaną również  budynki użyteczności publicznej w miejscowościach Bielczyny, Dźwierzno, Liznowo, Nawra, Skąpe, Zajączkowo. Chodzi o świetlice wiejskie.
       Duże zainteresowanie mieszkańców  tego rodzaju inwestycjami pokazuje, że  mieszkańcy chcą korzystać ze źródeł energii odnawialnej. A zachętą do tego były wcześniejsze projekty zrealizowane przez gminę. Pierwsze to solary pokazały, że inwestowanie w OZE jest opłacalne, a  domowe budżety tym sposobem zyskują oszczędności. Kolejne były systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła, a nawet małe elektrownie wiatrowe w ramach programu PROSUMENT. Chętnych partnerów do tego rodzaju inwestycji jak widać w gminie nie brakuje.  

K.Orłowska

 

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka