Gmina Chełmża

NABÓR DO SZKÓŁKI REGATOWEJ

      Toruński Klub Żeglarski ogłasza nabór dzieci do szkółki regatowej. Zapraszamy dzieci (rocznik 2010 - 2013) i rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22.09.br. /niedziela/ o godz.13.00 na terenie bazy treningowej TKŻ w Zalesiu nad jeziorem Chełmżyńskim. Historia Klubu sięga lat 90. Powstał on na bazie działającej od 1980 roku sekcji sportowej ZKS Elana, a w roku 1998 zmienił nazwę na Toruński Klub Żeglarski.  Baza treningowa klubu znajduje się w Zalesiu w Gminie Chełmża nad Jeziorem Chełmżyńskim.
TKŻ Toruń dysponuje specjalistycznym sprzętem asekuracyjnym umożliwiającym prowadzenie treningów i zabezpieczenie zawodników na regatach na wszystkich akwenach w Polsce.Treningi w klubie prowadzone są pod kierunkiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów.
Dzieląc się swoją żeglarską pasją szkoli dzieci i młodzież w klasie Optimist i Laser. Szkolenia na wodzie odbywają się w sezonie startowym w sobotę i w niedzielę, w godz. 10.00 – 14.00. Dodatkowo w sezonie letnim Klub organizuje kilkudniowe zgrupowania w kraju, a w zimę zagraniczne zgrupowania (np.Hiszpania, Włochy, Chorwacja). W okresie jesienno-zimowym prowadzone są zajęcia na basenie i sali gimnastycznej oraz zajęcia z teorii. Zawodnicy TKŻ uczestniczą w licznych zawodach, regatach na poziomie regionalnym, ogólnopolskim a najlepsi międzynarodowym. Klub może pochwalić się zdobyciem złotych, srebrnych i brązowych medali w ogólnopolskich regatach w kategorii seniorów, młodzików i juniorów. Zawodnicy TKŻ są powoływani do Narodowej Kadry Juniorów. Celem klubu jest propagowanie i uprawianie sportu oraz turystyki żeglarskiej.

Toruński Klub Żeglarski

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.