Urząd Gminy Chełmża

Program Rodzina 500+, Dobry start 300 dla ucznia, zasiłek rodzinny

        Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży przypomina, iż przyjmuje wnioski o ustalenie prawa do: świadczenia wychowawczego (500+), świadczenia „Dobry start 300 dla ucznia”, funduszu alimentacyjnego, zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami do zasiłku rodzinnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Wnioski można składać drogą elektroniczną przez stronę empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS lub przez bankowość elektroniczną oraz w wersji tradycyjnej (papierowej) w siedzibie Tut. Ośrodka w poniedziałek, środę i czwartek od godziny 7:00 do 15:00 , we wtorek od 7:30 do 16:30 oraz w piątek od godz. 7:00 do 14:00 w pokoju nr 8.  
Od 1 lipca br. świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Rodzice, którzy mają obecnie przyznane prawo do świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dzieci muszą pamiętać, aby złożyć wniosek do 30 września br. Złożenie wniosku w tym terminie gwarantuje, iż świadczenie na pierwsze dziecko będzie wypłacone z wyrównaniem od lipca br. Świadczenie wychowawcze jest przyznawane do 31 maja 2021 r. Informacja o przyznaniu świadczenia zostanie wysłana na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży zachęca mieszkańców gminy do składania wniosków o w/wym. świadczenia w możliwie najszybszym terminie.

A.    Pawlak

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.