Urząd Gminy Chełmża

ZAPRASZAMY NA ROWERY!

MIASTECZKO ROWEROWE
        W Kończewicach mamy miasteczko rowerowe. To świetne miejsce edukacji dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym zyskaliśmy przy udziale środków z UE. Jest ono ogólnodostępne i  można  z niego korzystać! Szczególnie teraz w wakacje, kiedy dzieci mają wolny czas od nauki i realizowany jest tutaj projekt "Lokalne Ośrodki Włączenia Społecznego Ziemi Gotyku”. Realizatorem projektu jest  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży, a partnerem projektu  CIK Gminy Chełmża. Cykl spotkań w ciągu tygodnia tematycznie jest zróżnicowany i prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy.
       Teren ułatwia naukę jazdy zupełnie nowym cyklistom. Ten i kolejne sezony rowerowe dla już nauczonych jazdy dzieciaków pod okiem instruktora nauki jazdy będą ciekawsze. W całym układzie komunikacyjnym miasteczka powstały skrzyżowania drogowe i rondo, na których prawidłowy ruch wskazują znaki drogowe pionowe oraz poziome namalowane na jezdni. Podobne doświadczenia już niedługo zyskają także mieszkańcy  Głuchowa. Tutaj jeszcze w roku bieżącym wybudowane zostanie podobne miasteczko ruchu drogowego. Obecnie inwestycja jest w trakcie realizacji.

K.Orłowska

  • Miasteczko rowerowe na terenie wsi Kończewice.

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.