Urząd Gminy Chełmża

MAŁE PROJEKTY, KTÓRE ZNACZĄ WIELE

Działaj Lokalnie
 
        Sześć organizacji pozarządowych z Gminy Chełmża otrzymało wsparcie z programu "Działaj Lokalnie", który dla naszych organizacji od czterech lat koordynuje Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie. Udział Gminy Chełmża w tegorocznej edycji programu wyniesie 8 tys. zł.
       Program "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie to możliwość uzyskania dotacji na niewielkie przedsięwzięcia mające jednak wielkie znaczenie dla małych, lokalnych społeczności. Bo na przykład „Taaakaaa ryba”, które chce dzięki pozyskanym środkom zrealizować  Ochotnicza Straż Pożarna w Grzegorzu, czy „Biesiada Leśna pod orzechem ” – impreza tematyczna planowana przez  Koło Gospodyń Wiejskich w Kiełbasinie to, w powiecie, a nawet gminie, działania niewielkie, zarówno pod względem liczby osób, którym służą, jak i kosztów. Natomiast dla społeczności lokalnej te półtora tysiąca złotych dotacji mogą być początkiem czegoś wielkiego. To środki, dzięki którym małe organizacje robią coś potrzebnego i ważnego dla dobra wspólnego mieszkańców danej miejscowości.
       Pamiętajmy, że tych projektów nie byłoby, gdyby nie ogromne zaangażowanie lokalnych działaczy. Należy im się za to ogromny szacunek.
      Grantobiorcy umowy dotacyjne uroczyście odebrali 28 czerwca br. w Radzikach Dużych, Gm. Wąpielsk. Pula dotacji rozdzielona przez Ośrodek Działaj Lokalnie w Lisewie w tym roku wynosiła 60 000 zł.
Środki na program Działaj Lokalnie pochodzą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i z partnerskich gmin: Chełmża, Lisewo, Grudziądz, Książki, Wąpielsk. Wykaz organizacji z Gminy Chełmża z grantami w programie Działaj Lokalnie edycja 2019’:
KGW Grzegorz  -   "Polski Kwiat – Piękniejszy Świat" -  1.500 zł
OSP Grzegorz -   "Taaakaaa ryba" -     1.500 zł
OSP Zelgno -  "Ekokuchnia – zdrowie na talerzu II" -  1.600 zł
Koło Kobiet Aktywnych OD NOVA Bielczyny -    "Bielczyny Biegają" -  5.000 zł
KGW Kiełbasin -   "Biesiada Leśna pod orzechem"  -  1.200 zł
KAK Szpilki Kończewice  -  "(NIE)trening, (NIE)pływanie – siłowe czasu spędzanie" -  2.500 zł

K. Orłowska

Foto: Sołectwo Kiełbasin

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.