• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

MAŁE PROJEKTY, KTÓRE ZNACZĄ WIELE

Działaj Lokalnie
 
        Sześć organizacji pozarządowych z Gminy Chełmża otrzymało wsparcie z programu "Działaj Lokalnie", który dla naszych organizacji od czterech lat koordynuje Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie. Udział Gminy Chełmża w tegorocznej edycji programu wyniesie 8 tys. zł.
       Program "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie to możliwość uzyskania dotacji na niewielkie przedsięwzięcia mające jednak wielkie znaczenie dla małych, lokalnych społeczności. Bo na przykład „Taaakaaa ryba”, które chce dzięki pozyskanym środkom zrealizować  Ochotnicza Straż Pożarna w Grzegorzu, czy „Biesiada Leśna pod orzechem ” – impreza tematyczna planowana przez  Koło Gospodyń Wiejskich w Kiełbasinie to, w powiecie, a nawet gminie, działania niewielkie, zarówno pod względem liczby osób, którym służą, jak i kosztów. Natomiast dla społeczności lokalnej te półtora tysiąca złotych dotacji mogą być początkiem czegoś wielkiego. To środki, dzięki którym małe organizacje robią coś potrzebnego i ważnego dla dobra wspólnego mieszkańców danej miejscowości.
       Pamiętajmy, że tych projektów nie byłoby, gdyby nie ogromne zaangażowanie lokalnych działaczy. Należy im się za to ogromny szacunek.
      Grantobiorcy umowy dotacyjne uroczyście odebrali 28 czerwca br. w Radzikach Dużych, Gm. Wąpielsk. Pula dotacji rozdzielona przez Ośrodek Działaj Lokalnie w Lisewie w tym roku wynosiła 60 000 zł.
Środki na program Działaj Lokalnie pochodzą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i z partnerskich gmin: Chełmża, Lisewo, Grudziądz, Książki, Wąpielsk. Wykaz organizacji z Gminy Chełmża z grantami w programie Działaj Lokalnie edycja 2019’:
KGW Grzegorz  -   "Polski Kwiat – Piękniejszy Świat" -  1.500 zł
OSP Grzegorz -   "Taaakaaa ryba" -     1.500 zł
OSP Zelgno -  "Ekokuchnia – zdrowie na talerzu II" -  1.600 zł
Koło Kobiet Aktywnych OD NOVA Bielczyny -    "Bielczyny Biegają" -  5.000 zł
KGW Kiełbasin -   "Biesiada Leśna pod orzechem"  -  1.200 zł
KAK Szpilki Kończewice  -  "(NIE)trening, (NIE)pływanie – siłowe czasu spędzanie" -  2.500 zł

K. Orłowska

Foto: Sołectwo Kiełbasin

 

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka