Urząd Gminy Chełmża

PREMIERA POWIATOWEJ BAJKI

      Ogólnopowiatowe przedsięwzięcie podsumowane – jest filmowa adaptacja „Bajki o Złotorii” pochodzącej  z tomu „Bajki i legendy powiatu toruńskiego”. Premierowy pokaz filmu odbył się 3 czerwca br. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Chełmży.
Tym bardziej miło jest nam o  tym pisać i mówić, gdyż opracowaniem scenariusza i reżyserią zajął się filmowiec i współtwórca lokalnej Telewizji PO Sąsiedzku – Marcin Łaukajtys, z którym nasza gmina również od ostatnich lat współpracuje przy realizacji relacji z bieżących wydarzeń i imprez w gminie. Pan Łaukajtys znany jest również wszystkim z takich filmowych dzieł jak Bł, Juta, Wzgórze nad jeziorem, czy cykl filmów o chełmżyńskiej katedrze czy też o Dźwierznie.
         Bajka ze Złotorii odtworzona została przez dorosłe postacie, w które  wcielili się amatorzy z aktorskim zacięciem, a role dziecięce powierzono zwycięzcom castingu, w którym udział wzięły dzieci z różnych gmin powiatu, w tym też i z naszej gminy. O ścieżkę dźwiękową filmu zadbali muzycy z Chełmży, a tutejsza modelarnia pomogła wykonać makiety. Produkcję wsparło finansowo i organizacyjnie Starostwo Powiatowe w Toruniu.

K.Orłowska

 

  • 20190604_002948

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.