• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

STRAŻACY NAM ODDANI

          Mówi się o nich, że służą Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek. Mowa o strażakach z OSP i PSP, którzy swoją pracą i oddaniem na co dzień dbają o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Podczas klęsk i katastrof ratują i chronią nasze życie i mienie. Dlatego strażaków cenimy i jak jest ku temu okazja nagradzamy. Wyróżnienia druhów ochotników z  Gminy Chełmża szykują się podczas Gminnych Obchodów Św. Floriana, które odbędą się w tym roku  1 czerwca w Zajączkowie. Oprócz wyróżnień Wójta Gminy Chełmża wręczone zostaną także odznaki przyznane przez główny i wojewódzki ZOSP RP. Uroczystości rozpocznie o godz. 16.00 msza polowa na placu przy świetlicy, po mszy będą okolicznościowe przemówienia i odznaczenia zasłużonych w szeregach gminnych OSP. Obchody podsumuje wspólna biesiada strażacka.

       W gminie działa osiem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie miejscowości Grzegorz, Skąpe, Kończewice, Kuczwały, Zelgno, Zajączkowo, Świętosław i Szerokopas i łącznie zrzeszają blisko 160 członków, w tym funkcjonujące dwie drużyny młodzieżowe w Kończewicach i w Zelgnie.
       Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Strażaka Wójt Gminy wyróżnił również na wniosek Dowódcy  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chełmży st.ogn. Patryka Bernackiego i st.ogn. Tomasza Anuszewskiego. Wymienieni strażacy  jako  funkcjonariusze PSP angażują się również w działalność społeczną  polegającą między innymi na szkoleniu druhów z jednostek OSP z terenu Gminy Chełmża. Wielokrotnie wykazali się także przy działaniach ratowniczo-gaśniczych , przy działaniach związanych z usuwaniem szkód pogodowych i przy wielu zagrożeniach, na co im pozwoliły posiadane umiejętności operatorskie.
      Także wielkie gratulacje należą się strażakowi z OSP Kuczwały dh Łukaszowi Schumacher, który znalazł się w czołówce wojewódzkiego plebiscytu o tytuł Strażaka Roku 2019’. Zajął w nim III miejsce! Do plebiscytu pana Łukasza zgłosiła małżonka. W OSP Kuczwały pan Łukasz służy już od ponad 10 lat. Na ile czas mu pozwoli, stara się uczestniczyć we wszystkich akacjach ratowniczych, które trafią się jednostce. Zawodowo pracuje jako budowlaniec. Wspomina ze swoim udziałem akcje ratujące życie i mienie, ale i takie jak ściąganie kota z wysokiego komina, czy też likwidacja gniazd groźnych szerszeni. W tej ostatniej, jak sam przyznaje, bardzo dobrze wyspecjalizowany.

                                                                                                                                                                                                                     K.Orłowska

 

Wstecz

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka

baner toplayer
Narodowy Spis Powszechny