Urząd Gminy Chełmża

O BUDŻECIE DOMOWYM I NIE TYLKO

         W gminie odbyły się warsztaty w zakresie edukacji ekonomicznej na temat budżetu domowego oraz zasad prawidłowego żywienia i przeciwdziałanie marnowaniu żywności. Organizatorem warsztatów było Toruńskie Centrum CARITAS przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a poprowadziła je siostra Katarzyna. Udział w warsztatach wzięli beneficjenci programu w zakresie pomocy żywnościowej. Obecnie do odbioru żywności jest uprawnionych 670 osób z terenu gminy Chełmża.
        Dystrybucję żywności, z której korzystają nasi mieszkańcy prowadzi Caritas Diecezji Toruńskiej z siedzibą w Chełmży. Żywność, która jest rozdysponowywana pochodzi z Programu Pomocy Żywnościowej 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2018, a partnerem lokalnym jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży.
     "Rodziny  korzystające z  pomocy żywnościowej muszą spełnić kryteria  kwalifikacyjne  do statusu osób najbardziej potrzebujących. Są  to  osoby  i rodziny znajdujące  się  w trudnej sytuacji życiowej, spełniające   zarówno kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz kryteria  dochodowe. Dochód nie może przekroczyć  200%  kryterium dochodowego  uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej: dla osoby samotnie gospodarującej  jest to kwota 1402 zł  i dla osoby w rodzinie - 1056  zł" - informuje pracownik socjalny GOPS-u Ilona Mach.

K.Orłowska

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.