Urząd Gminy Chełmża

BIBLIOTEKI NAM PRZYJAZNE

        Tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz Dnia Pracownika Kultury odbyło się w Urzędzie Gminy, a jego gospodarzem był Wójt Jacek Czarnecki. Miło było znowu spotkać się z paniami z gminnych instytucji kultury. Były podziękowania za to co jest, ale też nie mogło zabraknąć tematów o przyszłości tych placówek w gminie.
       W gminie funkcjonują cztery biblioteki w miejscowościach Grzywna, Głuchowo, Skąpe, Zelgno. Mieszkańcy zdążyli się już na dobre przekonać, że to przestrzenie dla wszystkich i bardzo przyjazne miejsca. Tym bardziej, że w ostatnich latach bardzo pozytywnie zmieniły swoje oblicze na miarę placówek XXI wieku. Chociaż w Głuchowie biblioteka jest ostatnią, która w roku bieżącym całkowicie zostanie zmodernizowana. Proces odnowy w trakcie.
        Samorządowe biblioteki to podstawowe placówki zapewniające mieszkańcom dostęp do literatury, czasopism oraz Internetu. Co ważne, to miejsca, w których mieszkańcom nie podaje się wyłącznie  książek. Tutaj na mieszkańców czeka również  bogata oferta kulturalna. To tutaj jest  czas na wspólne rozmowy, zabawę, łamigłówki. Każdy może znaleźć nie tylko literaturę dla siebie, a przede wszystkim przyjść, usiąść i wyciszyć się.  Na pewno w bibliotece nudzić się nie można. Jednak, aby tak bogata oferta w tych placówkach mogła być oferowana, instytucje te również starają się pozyskiwać na to wszystko zewnętrzne środki. Podsumowując„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz” (Krystyna Wodnicka).
Jeszcze raz, wszystkim naszym Pracownikom z gminnych instytucji kultury życzymy kreatywności w realizowaniu pomysłów i wytrwałości w krzewieniu kultury.

K.Orłowska

 

  • DSC_0210
  • DSC_0212
  • DSC_0215
  • DSC_0216
  • DSC_0219
  • DSC_0223
  • DSC_0225
  • DSC_0228

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.