Urząd Gminy Chełmża

MORSY KOŃCZĄ SEZON

         Sezon na zimne kąpiele kończą foczki i morsy działający w grupie Morsy z Zalesia. Gościnnie zapowiedzieli się także morsy z Wąbrzeźna i Włocławka. Ostatnią wspólną kąpiel w wodach jeziora Chełmżyńskiego amatorzy zimowego pływania wyznaczyli sobie na najbliższą sobotę 13 kwietnia. Udział w niej zamierza wziąć blisko 120 osób. Ostatnia wspólna kąpiel odbędzie się już w wiosennej aurze, a na podsumowanie  spotkania wspólna biesiada przy grochówce i kiełbaskach z ogniska. Rozpoczęcie spotkania godz. 9.00, duża plaża na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego w Zalesiu.
       To tutaj w Gminie Chełmża w Zalesiu powstała ta fantastyczna, otwarta grupa osób, które preferują zimowe kąpiele. Za sobą mają już kolejny,  niezwykle udany sezon kąpieli. Jeszcze przed trzema laty grupa funkcjonowała pod nazwą Morsy Gminy Chełmża, ale z czasem na tyle się rozrosła w swoich sympatyków, że dzisiaj liczy ponad 80 osób i działa pod nazwą Morsy z Zalesia. Do pierwotnej grupy dołączyli oprócz mieszkańców gminy Chełmża, także mieszkańcy miasta Chełmża, gmin Łubianka, Łysomice, Lubicz i Toruń. W sezonie morsy przybywają do Zalesia w każdą sobotę i już od trzech lat chłodzą się w jeziorze Chełmżyńskim.  Kąpiel rozpoczynają o godz. 8.30, a wcześniej poprzedzają ją krótką rozgrzewką. Każdorazowo zanurza się ok. 60 osób. Ponownie nad jezioro do Zalesia powrócą znowu w październiku. A w międzyczasie od sezonu do sezonu zamierzają sobie pobiegać po Zalesiu i okolicy. Chętna grupa biegowa Morsów z Zalesia już jest gotowa do startu, a ich wyróżnikiem będą koszulki z ich nazwą.

K.Orłowska

Foto.:Galeria "Morsy Gminy Chełmża"

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.