Urząd Gminy Chełmża

KARTA DUŻEJ RODZINY - warto skorzystać!

KARTA  DUŻEJ   RODZINY   DLA  WSZYSTKICH  RODZIN  TROJGA   I  WIĘCEJ  DZIECI
         Od stycznia 2019 r. o Kartę Dużej Rodziny mogą również ubiegać się wszyscy rodzice oraz małżonkowie rodziców, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Wiek rodziców jak i wiek dzieci nie ma tu znaczenia. Najistotniejsze jest to, iż rodzice posiadali co najmniej troje dzieci.Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie.
         Do tej pory rodzice, którzy mieli na wychowaniu troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub uczące się do 25 roku życia, otrzymywali Karty Dużej Rodziny. Program ten, nie obejmował tych rodziców, którzy przed wprowadzeniem Karty Dużej Rodziny wychowywali przynajmniej troje dzieci. Od stycznia tego roku nastąpiła dla wielu rodzin korzystna zmiana.
         Wnioski można pobrać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ul. Paderewskiego 11 (I piętro, w pokoju nr 6).  Karta Dużej Rodziny ma zasięg ogólnopolski. Oznacza to, że u wszystkich partnerów w całej Polsce właśnie z tą Kartą można korzystać ze zniżek i rabatów. Jego posiadacze mogą skorzystać z tańszych  ofert instytucji kultury, sklepów, środków komunikacji.

A Bykowska

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.