Urząd Gminy Chełmża

  • logo

ARMIA WZYWA

         Tradycyjnie jak co roku okres zimy to czas pracy Wojskowej Komisji Kwalifikacyjnej na którą, muszą stawić się młodzi obywatele RP. Ten konstytucyjny obowiązek musi dopełnić każdy i zostać przyjęty na ewidencję z określoną kategorią zdrowia. Zniesienie służby zasadniczej nie zniosło obowiązku stawiania się przed komisją lekarską.        

        Kwalifikacja wojskowa obejmie mężczyzn urodzonych w 2000 roku, a także w latach 1995-99, jeśli nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacją objęte będą też osoby urodzone w latach 1998-99, wobec których orzeczono czasową niezdolność do służby wojskowej i albo okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem tegorocznej kwalifikacji, albo osoby te złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do służby wojskowej.
      Kwalifikacji podlegają także kobiety urodzone w latach 1995-99, które mają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2018/2019 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, a także studentki lub absolwentki tych szkół lub kierunków.
Zniesienie służby zasadniczej nie zniosło obowiązku stawiania się przed komisją lekarską.                            Za niestawienie się do kwalifikacji przed komisją, grozi kara grzywny lub ograniczenie wolności.
Mieszkańcy Gminy Chełmża mają stawić się na Komisję Kwalifikacyjna w terminie określonym na wezwaniu. Okres w jakim odbędzie się komisja Kwalifikacyjna dla mieszkańców gminy:
14.03.2019 r. w godz. od 8.00 do 15.00,
15.03.2019 r. w godz. od 8.00 do 15.00,
A w przypadku kobiet   12.04.2019 r. w godz. od 8.00 do 15.00,
Miejsce - TORUŃ  ul. TUWIMA 9 , KLUB KAMELEON.

                                                                                                                                                       insp. ds. obronności Edward Kaniecki 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.