• Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

ORKAN HULA W ZALESIU

W Zalesiu odbyły się I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Chełmża na rowerach górskich.  Wydarzenie to miało na celu realizację dwóch celów. Pierwszy z nich, to  uczniowie szkół Gminy Chełmża mogli spróbować swoich sił  na rowerach podczas wyścigu w terenie z  przeszkodami jak piasek, podjazdy, technicznie trudne zakręty , błotnisty teren.  Natomiast drugim celem w ramach zawodów  było przeprowadzenie naboru do klubu UKS Gminy Chełmża  „ORKAN”. Nabór dotyczy  nowych zawodników z rocznika 2008 i 2009. Wyścig przeprowadzony został na 300 - metrowej rundzie, gdzie odpowiednio do rocznika i podziału na płeć  liczba rund była zwiększana.  W zawodach uczestniczyło  35 osób. Od samego początku wyścigu można było zauważyć  dużą mobilizację wśród startujących. Każdy z nich chciał zwyciężyć, ale jednocześnie zdobyć jak największą liczbę punktów do klasyfikacji szkolnej - mówi  trener UKS ORKAN Kamil Walecki.  Udział w wyścigu wzięła także Szkoła Podstawowa z Ostaszewa pod przewodnictwem swojego wuefisty  Łuksza Kontowicza, gdzie była drugą najliczniejszą drużyną . Wśród dziewczyn rocznika 2009 na dystansie dwóch rund, pierwsze miejsce zajęła Tamara Wyrzykowska z SP Grzywna.  W tym samym roczniku z bardzo dużą przewagą  na mecie w klasyfikacji chłopców  zwyciężył Michał Malicki.  W rywalizacji międzyszkolnej,  po zliczeniu punktacji zwyciężyła SP Grzywna, a drugie i trzecie miejsce odpowiednio zajęły szkoły z Ostaszewa i Zelgna. W ostatnim  rozgrywanym tego dnia wyścigu udział wzięli także  obecni zawodnicy Klubu ORKAN  na królewskim dystansie 5 rund, jednocześnie pokazując swoim kolegom i koleżankom  jak wygląda rywalizacja w prawdziwych wyścigach kolarskich - dodaje trener Kamil Walecki.  Zwycięzcą tego startu został Franciszek Zając, drugie miejsce wywalczył o dwa  lata młodszy Kacper Rau, a trzecie miejsce przypadło dla Nikodema Waliszewskiego.  Impreza zakończyła się ciepłym posiłkiem, wręczeniem nagród oraz podsumowaniem i złożeniem gratulacji  wszystkim uczestnikom. Organizatorami wyścigu byli: UKS Gminy Chełmża Orkan z Grzywny, Urząd Gminy Chełmża i Akademia Michała Kwiatkowskiego Copernicus z Torunia.

Organizatorzy już teraz zapowiadają przeprowadzenie II edycji mistrzostw w przyszłym roku, a wszystkie osoby chcące  spróbować swoich sił w kolarstwie zapraszają do kontaktu z trenerem klubu UKS Gminy Chełmża ORKAN  Kamilem Waleckim. Zapisy do sekcji można także zgłaszać osobiście  podczas wtorkowych  treningów na sali gimnastycznej  w Grzywnie o godzinie 17:00.