• Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

LIZNOWO NAJLEPSZE, a Kiełbasin od zwycięstwa bardzo blisko

Tegoroczny Turniej Sołectw Gminy Chełmża  rozegrany został  w minioną niedzielę 24.08. na boisku sportowym w Kuczwałach. Deszczowa pogoda wcale nie przeszkodziła uczestnikom, aby zawalczyć o najlepsze lokaty. To już czwarta edycja tego sportowego wydarzenia w naszej gminie z udziałem drużyn reprezentujących swoje sołectwa. Tym razem w szranki stanęło pięć sołectw. Konkurencje wymagały nie tylko siły, ale również umiejętności pracy w zespole, wiedzy i zręczności. Po emocjonującej walce z dodatkowymi punktami za wystawienie zawodników powyżej wyznaczonej granicy wieku zwyciężyło Sołectwo LIZNOWO, gromadząc na swoim koncie aż 53 pkt.  Drugim sołectwem w klasyfikacji z ilością 52 pkt. było Sołectwo KIEŁBASIN, które od  tegorocznego laureata dzieli tylko jeden punkt. Z kolei trzecie  miejsce wywalczyło sobie Sołectwo BIELCZYNY z ilością 48 pkt. – ubiegłoroczny zwycięzca turnieju.  Wymienione trzy sołectwa otrzymały nagrody finansowe w kwocie odpowiednio: 800zł/ I m,; 500 zł/II m. i 300 zł/III m., pamiątkowe puchary i dyplomy. Pamiątkowe puchary pocieszenia i dyplomy otrzymały także pozostałe sołectwa: KUCZWAŁY i ZELGNO. Organizacja turnieju sfinansowana została z budżetu gminy, a organizatorem imprezy corocznie jest Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki. Organizacyjnie przeprowadzeniem imprezy zajęli się pracownicy CIK Gminy Chełmża i Biblioteki w Grzywnie. W organizację turnieju włączyli się również pracownicy UG, mieszkańcy sołectwa Kuczwały: Radny  Gminny Stanisław Żak. Sołtys Ryszard Jarzynka, panie z KGW i strażacy z miejscowego OSP. Konkurencje podobnie jak w ubiegłym roku poprowadzili wspólnie Wojciech i Marcin Rosińscy.
       Organizatorzy jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim za wszelką udzieloną pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu IV Turnieju Sołectw Gminy Chełmża, a wszystkim zawodnikom za udział w turnieju , który zarówno im samym jak i obecnej publiczności dostarczył wielu emocji sportowych i udanej zabawy w jedno z niedzielnych popołudni.

Poniżej fotereportaż z przebiegu i podsumowania IV Turnieju Sołectw Gminy Chełmża - Kuczwały 2014'.