Treść
PLUSKOWĘSY - Kolorowy i muzyczny Jarmark już w sobotę
Tradycyjne kulinaria, hafty, frywolitki, ozdoby ze słomy, wikliny, wyroby biżuteryjne, przygrywające kapele ludowe, konkursy, a do tego wszystkiego „Muzyczny Koktajl Przebojów” w wykonaniu Mariusza Kalagi - jednym słowem tak będzie wyglądał tegoroczny Jarmark Pluskowęski z Rybą. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę 05 lipca br. w Pluskowęsach na terenie rekreacyjnym w centrum wsi. Rozpoczęcie jarmarku to godz. 14.00.
Jarmark Pluskowęski organizowany w naszej gminie już drugi rok z rzędu ma na celu stworzenie mieszkańcom wsi z gminy, ale i nie tylko możliwości zaprezentowania produktu lokalnego, rękodzieła, wyrobów artystycznych i rzemiosła. Poza tym będzie prezentowana muzyka ludowa i biesiadna - wystąpią kapele oraz zespoły . A wszystko po to, aby stworzyć lokalne święto kultury wiejskiej w Gminie Chełmża.
Na scenie zaprezentują się kapele TORUNIACY i SAMI SWOI i odbędzie się przegląd twórczości muzycznej lokalnych artystów. Między innymi na pewno nie dadzą o sobie zapomnieć gminne Niezapominajki. Dla dzieci szykowanych jest wiele darmowych atrakcji plenerowych jak zjeżdżalnie, przejażdżki konne, karuzela, tory przeszkód czy zwykłe łódeczki. Na godz. 22.00 zaplanowany jest pokaz ogni sztucznych FIRE SHOW, a wędkarze z okolicy już od samego rana uczestniczyć będą w konkursie wędkarskim, którego podsumowanie odbędzie się ok. godz. 14.15. Tym razem na pewno dla smakoszy ryb nie zabraknie stoiska z degustacją potraw rybnych. Uczestników tej letniej imprezy prawie do białego rana porwie do tańca zespół muzyczny PIOTR i PAWEŁ.
Organizatorami imprezy są : Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki , Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża i Radny Gminny Pluskowęs - Zalesia Henryk Fałkowski. Impreza współfinansowana jest ze środków unijnych. Poza tym to lokalne wydarzenie zechciało także wesprzeć wielu sponsorów prywatnych i instytucji. W załączeniu szczegółowy program Jarmarku Pluskowęskiego z Rybą.
K.Orłowska
