• Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

 • p_sm2_5621_1

KOMUNIKAT - NOWE OBOSTRZENIA !

         Z dniem 27.02.br. Rząd wprowadza nowe we obostrzenia związane z trzecią falą epidemii w Polsce. Najważniejsze to: zakaz używania przyłbic i chust  – najlepiej chronią nas maseczki, kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji – wyjątek dla zaszczepionych i osób z negatywnym wynikiem testu. Szczegóły w poniższym komunikacie.

 • r3d1nFqGiWmso2uDZA,12strefa

1 LUTY 2021' - ZMINA OBOSTRZEŃ

        Od 1 lutego otwierają się sklepy w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Ważne ! Od 1 lutego nie obowiązują godziny dla seniora. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów. Szczegóły w załączonym poniżej komunikacie.

 • AR-311119961

SZCZEPIONKI PRZECIWKO COVID-19 0 INFORMACJA DLA SENIORÓW

INFORMACJA DOTYCZĄCA REJESTRACJI

25 stycznia rozpoczynają się szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów, które odbędą się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom.

 • foto 2

KORONAWIRUS: nowe informacje i nowe zalecenia

        Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużone zostają obowiązujące wszystkie dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

 • 44731

UWAGA! W SZPITALU BEZ ODWIEDZIN

          W związku z zagrożeniem epidemicznym Szpital Powiatowy w Chełmży wprowadził  całkowity zakaz odwiedzin. Do izby przyjęć może wejść tylko pacjent lub pacjent z osobą towarzyszącą jeśli jego stan zdrowia tego wymaga. Rejestracja w szpitalu do wszystkich poradni dopuszczona zostaje tylko telefonicznie – do odwołania.
     

 • ZOSTAŃ W DOMU

# ZOSTAŃWDOMU

         Przypominamy mieszkańcom naszej gminy , że od 20 marca do 11 kwietnia br. obowiązują nas wszystkich obywateli RP wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa związane z KORONAWIRUSEM. W tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.  Polacy w tym czasie nie powinni narażać siebie i innych na zakażenie KORONAWIRUSEM.

 • indeks

GMINNA LECZNICA - OGRANICZENIA W DOSTĘPIE

        W związku z wprowadzeniem w kraju  STANU EPIDEMII  i wynikających z tego tytułu ograniczeń dla pracowników placówek leczniczych i pacjentów informujemy, że przychodnia SPOZ w Zelgnie zostaje zamknięta i przechodzi na zdalny system pracy. Kontakt z przychodnią jest tylko telefoniczny lub e-mailowy.  Jak zapewnia placówka, wszyscy pacjenci będą mieli udzieloną teleporadę i wystawione e-recepty w miarę potrzeb. W skrajnych sytuacjach lekarz podejmie decyzje o wizycie, wyznaczając jej termin i konkretną godzinę.

 • ulotka z QR_stan epidemii_jpg

Aplikacja KWARANTANNA DOMOWA

        Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie. Pobierz aplikację Kwarantanna domowa.

 • indeks

SCHEMAT POSTĘPOWANIA DLA GRUP RATOWNICZYCH

       Schemat postępowania dla zespołów ratownictwa medycznego z pacjentem spełniającym kryteria epidemiologiczne. Kryteria epidemiologiczne określa się jako A, B i C. Wymienione kryteria określają szczegółowe postępowanie z pacjentem : bez objawów chorobowych, z objawami chorobowymi ( stan podgorączkowy, kaszel, złe samopoczucie, nieżyt nosa, ból gardła, bez jakichkolwiek oznak jak gorączka pow. 38 st.C, liczba oddechów więcej jak 20/min.,kaszel, duszność i z objawami ostrej infekcji układu oddechowego.

 • obraz

UWAGA! WAŻNA INSTRUKCJA !

        W związku z ogłoszoną w całym kraju epidemią COVID-19 udostępniamy naszym mieszkańcom INSTRUKCJĘ POSTĘPOWANIA  ,,Koronawirus”. To o czym powinniśmy  pamiętać z chwila wystąpienia objawów zachorowania, to na pewno  NIE WOLNO NAM KORZYSTAĆ Z PRZYCHODNI LEKARSKICH, BY NIE ZARAŻAĆ PERSONELU MEDYCZNEGO I INNYCH OSÓB. NALEŻY POSTĄPIĆ WEDŁUG PONIŻSZEJ INSTRUKCJI.

Menu w stopce

 • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka