• Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

WYTYCZNE Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji i Nauki dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi przypominam o zasadach obowiązujących przy organizacji zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Treść wytycznych

INFORMACJA Ministra Zdrowia w sprawie uznania szczepień przeciwko COVID-19 wykonanych poza granicami RP oraz wydania Unijnego Certyfikatu CIVID-19 (UCC)

W związku ze zgłaszanymi pytaniami dotyczącymi szczepienia przeciwko COVID-19 Minister Zdrowia przypomina:

Komunikat w sprawie dowóz do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

 • gf-o83N-YcGa-VXNA_luzowanie-obostrzen-nowe-obostrzenia-od-6-czerwca-664x442-nocrop

KOMUNIKAT - OBOSTRZENIA LUZOWANE

        Od 13 czerwca rząd wprowadził nowe zmiany w obostrzeniach, a od 26 czerwca kolejne zmiany na okres wakacyjny. Na początek więcej osób będzie mogło uczestniczyć w kościelnych nabożeństwach i kibicować na stadionie narodowym. Szczegóły pod adresem: https://www.gminachelmza.pl/10692,2021?tresc=67308

 • 173-luzowanie-obostrzen-informacje-juz-w

KOLEJNE LUZOWANIE OBOSTRZEŃ - od 6 maja

          Koronawirus. Kolejne luzowanie obostrzeń od 6 czerwca. Wesela możliwe do 150 osób, otwarte targi i sale zabaw dla dzieci. Docelowy model reżimu sanitarnego, który ma obowiązywać od 26 czerwca do 31 sierpnia, zostanie przedstawiony jeszczce w przyszłym   tygodniu. Więcej nt. https://www.gminachelmza.pl/10692,2021?tresc=67283

 • luzowanie-obostrzen-pandemicznych-jpg

KOLEJNE LUZOWANIE OBOSTRZEŃ

        Z dniem dzisiejszym 28 maja br. w życie wchodzi kilka istotnych zmian związanych z luzowaniem  obostrzeń przeciwepidemicznych. W związku z poprawą sytuacji restauracje mogą przyjmować gości wewnątrz swoich lokali. Otwierają się też baseny, kluby fitness, kasyna, siłownie, solaria.

 • od-12-lutego-luzowanie-obostrzen

KOMUNIKAT - OBOSTRZENIA LUZOWANE

          Z dniem 15 maja zniesiono obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Zakrywanie ust i nosa maseczką jest obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, czy w kościele.

 • komunikat-zlobek

UWAGA ! NOWE OBOSTRZENIA - OD 14.04.2021'

      Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, Ministerstwo Zdrowia zadecydowało o przedłużeniu większości obostrzeń  do 25 kwietnia br. Wyjątek stanowią hotele, które będą zamknięte do 3 maja br. włącznie.

 • koronawirus

KOMUNIKAT - NOWE OBOSTRZENIA !

         W związku z rozwojem epidemii COVID-19 w Polsce wprowadzane są kolejne obostrzenia. Od 20 marca do 9 kwietnia br. w całym kraju  będą obowiązywały poniższe ograniczenia. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Z kolei  zainstalowanie aplikacji STOP COVID , powiadomi nas o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.

 • display_szczepienia_covid_2

KOMUNIKAT - SZCZEPIENIA PRZECIWKO  COVID-19

           W związku z kontynuacją rejestracji i szczepień  przeciwko Covid-19 adresowanych do kolejnych grup przypominamy, że rejestrację telefoniczną można dokonać osobiście lub przez członka rodziny. Po dokonaniu rejestracji każdy otrzyma SMS-a z informacją o terminie i miejscu szczepień. O terminie drugiej wizyty również przypomni SMS.

 • p_sm2_5621_1

KOMUNIKAT - NOWE OBOSTRZENIA !

         Z dniem 27.02.br. Rząd wprowadza nowe we obostrzenia związane z trzecią falą epidemii w Polsce. Najważniejsze to: zakaz używania przyłbic i chust  – najlepiej chronią nas maseczki, kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji – wyjątek dla zaszczepionych i osób z negatywnym wynikiem testu. Szczegóły w poniższym komunikacie.

 • r3d1nFqGiWmso2uDZA,12strefa

1 LUTY 2021' - ZMINA OBOSTRZEŃ

        Od 1 lutego otwierają się sklepy w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Ważne ! Od 1 lutego nie obowiązują godziny dla seniora. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów. Szczegóły w załączonym poniżej komunikacie.

 • AR-311119961

SZCZEPIONKI PRZECIWKO COVID-19 0 INFORMACJA DLA SENIORÓW

INFORMACJA DOTYCZĄCA REJESTRACJI

25 stycznia rozpoczynają się szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów, które odbędą się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom.

 • foto 2

KORONAWIRUS: nowe informacje i nowe zalecenia

        Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużone zostają obowiązujące wszystkie dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

 • 44731

UWAGA! W SZPITALU BEZ ODWIEDZIN

          W związku z zagrożeniem epidemicznym Szpital Powiatowy w Chełmży wprowadził  całkowity zakaz odwiedzin. Do izby przyjęć może wejść tylko pacjent lub pacjent z osobą towarzyszącą jeśli jego stan zdrowia tego wymaga. Rejestracja w szpitalu do wszystkich poradni dopuszczona zostaje tylko telefonicznie – do odwołania.
     

 • ZOSTAŃ W DOMU

# ZOSTAŃWDOMU

         Przypominamy mieszkańcom naszej gminy , że od 20 marca do 11 kwietnia br. obowiązują nas wszystkich obywateli RP wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa związane z KORONAWIRUSEM. W tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.  Polacy w tym czasie nie powinni narażać siebie i innych na zakażenie KORONAWIRUSEM.

 • indeks

GMINNA LECZNICA - OGRANICZENIA W DOSTĘPIE

        W związku z wprowadzeniem w kraju  STANU EPIDEMII  i wynikających z tego tytułu ograniczeń dla pracowników placówek leczniczych i pacjentów informujemy, że przychodnia SPOZ w Zelgnie zostaje zamknięta i przechodzi na zdalny system pracy. Kontakt z przychodnią jest tylko telefoniczny lub e-mailowy.  Jak zapewnia placówka, wszyscy pacjenci będą mieli udzieloną teleporadę i wystawione e-recepty w miarę potrzeb. W skrajnych sytuacjach lekarz podejmie decyzje o wizycie, wyznaczając jej termin i konkretną godzinę.

 • ulotka z QR_stan epidemii_jpg

Aplikacja KWARANTANNA DOMOWA

        Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie. Pobierz aplikację Kwarantanna domowa.

 • indeks

SCHEMAT POSTĘPOWANIA DLA GRUP RATOWNICZYCH

       Schemat postępowania dla zespołów ratownictwa medycznego z pacjentem spełniającym kryteria epidemiologiczne. Kryteria epidemiologiczne określa się jako A, B i C. Wymienione kryteria określają szczegółowe postępowanie z pacjentem : bez objawów chorobowych, z objawami chorobowymi ( stan podgorączkowy, kaszel, złe samopoczucie, nieżyt nosa, ból gardła, bez jakichkolwiek oznak jak gorączka pow. 38 st.C, liczba oddechów więcej jak 20/min.,kaszel, duszność i z objawami ostrej infekcji układu oddechowego.

 • obraz

UWAGA! WAŻNA INSTRUKCJA !

        W związku z ogłoszoną w całym kraju epidemią COVID-19 udostępniamy naszym mieszkańcom INSTRUKCJĘ POSTĘPOWANIA  ,,Koronawirus”. To o czym powinniśmy  pamiętać z chwila wystąpienia objawów zachorowania, to na pewno  NIE WOLNO NAM KORZYSTAĆ Z PRZYCHODNI LEKARSKICH, BY NIE ZARAŻAĆ PERSONELU MEDYCZNEGO I INNYCH OSÓB. NALEŻY POSTĄPIĆ WEDŁUG PONIŻSZEJ INSTRUKCJI.

Menu w stopce

 • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka