• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Treść

Aktualności

Stronicowanie

  • CO Z PŁATNOŚCIAMI NA LATA 2015-2020

    CO Z PŁATNOŚCIAMI NA LATA 2015-2020

    2014.09.09

    SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA ROLNIKÓW

            Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza rolników z Gminy Chełmża na spotkanie informacyjne z zakresu płatności bezpośrednich na lata 2015-2020. Spotkanie odbędzie się 15 września br. o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Wytrębowicach, Gm. Łysomice.

  • STOKROTNE DZIĘKI !

    STOKROTNE DZIĘKI !

    2014.09.09

           Rozradowani udanymi  sześćsetnymi urodzinami Szerokopasu z całego serca dziękujemy WSZYSTKIM, którzy się do tej radości przyczynili. Gościom świętującym wraz z nami, że docenili nasze starania i przybyli do nas. Wszystkim Uczestnikom za miłą, familijną atmosferę, ża ciepłe słowa, życzenia, upominki, za śmiech i wzruszenie.
     

  • ZAJĄCZKOWO TERAZ  BEZ MOSTU

    ZAJĄCZKOWO TERAZ BEZ MOSTU

    2014.09.08

           Mieszkańcy wsi Zajączkowo i najbliższej okolicy obecnie borykają się z utrudnieniami na drodze powiatowej 02023C na trasie Chełmża – Świętosław – Węgorzyn. Istniejący tutaj do tej pory tutaj żelbetonowy, łukowy most nad Strugą Toruńską został rozebrany i zastąpi go przepust  stalowy.

  • LATAWCE ZNOWU POSZYBUJĄ

    LATAWCE ZNOWU POSZYBUJĄ

    2014.09.08

    MIRAKOWO - GMINNE ŚWIĘTO LATAWCA
           Tegoroczne  Gminne Święto Latawca zaplanowane zostało na dzień 28.09.br ( niedziela), a niebo tym razem zapełni się latawcami nad Mirakowem.  To właśnie na terenie tej miejscowości  wystartuje konkurs  ”Latawce Górą”.
     

  • KOŃCZEWICE – Kowal konie kuje

    KOŃCZEWICE – Kowal konie kuje

    2014.09.08

            Kowal konie kuje, srebrnym batem pośmiguje  – tym razem to  nie wyliczanka i rymowanka, ale kolejne dzieło naszego lokalnego mistrza kowalstwa  artystycznego Wojciecha Piaseckiego . W  jego kończewickim warsztacie w ostatnim czasie dobiegły końca prace przy wykuwaniu loga Kończewic. Sylwetka konia z oryginalnym atrybutem – podkową to symbol tutejszej miejscowości. Wykuty koń stanął na placu przed miejscową świetlicą wiejską. 

Stronicowanie