Treść
Aktualności
Stronicowanie
Gminny Turniej Piłki Nożnej - III Memoriał Zeneona Sadowskiego
2025.07.22To o było prawdziwe święto piłki nożnej w Grzywnie! Za nami Gminny Turniej Piłki Nożnej – III Memoriał Zenona Sadowskiego o Puchar Wójta Gminy Chełmża. Aż 20 drużyn, 4 boiska, ponad 150 zawodników i 8 godzin rywalizacji! Pogoda dopisała, atmosfera była wspaniała, a sportowe emocje sięgały zenitu!Piknik Seniora w Brąchnówku!
2025.07.22Wójt gminy Chełmża Bartosz Szprenglewski wraz z Centrum inicjatyw Kulturalnych gminy Chełmża serdecznie zapraszają wszystkich Seniorów z terenu gminy na wyjątkowe wydarzenie – Piknik Seniora, który odbędzie się 24 lipca (czwartek) w malowniczym parku w Brąchnówku w godzinach 15:00–18:00.Dożynki Gminne 2025 - Brąchnówko! KONKURSY!
2025.07.18Zbliża się Święto Plonów! Już 30 sierpnia 2025 r. spotykamy się w Brąchnówku, by wspólnie celebrować zakończenie żniw i podziękować za tegoroczne zbiory. W ramach obchodów dożynkowych zapraszamy do udziału w konkursach: najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy i ozdoba dożynkowa oraz stoisko dożynkowe!Marcin Kannenberg Sołtysem Roku Powiatu Toruńskiego
2025.07.16Wspaniałe wieści z powiatu toruńskiego! Z ogromną radością informujemy, że tytuł Sołtysa Roku Powiatu Toruńskiego trafił do Marcina Kannenberga, Sołtysa Kończewic. Serdecznie gratulujemy Panu Marcinowi – osobie niezwykle skromnej, a jednocześnie pełnej pasji, zaangażowania i kreatywności w codziennej pracy na rzecz lokalnej społeczności.Informacja Ministerstwa Klimatu i Środowiska
2025.07.16Minister Klimatu i Środowiska informuje, że na terenie całego kraju, we wszystkich lasach – zarówno państwowych, jak i prywatnych – rozpoczęto realizację zadania pn. „Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w Kraju w latach 2025–2029”. Inwentaryzacja będzie prowadzona w cyklu pięcioletnim. Jej głównym celem jest określenie oraz monitorowanie stanu lasów w Polsce, a także analiza tempa i kierunku zmian, jakie w nich zachodzą.




