Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
Filmowe pogwarki czyli "Szerokopas w legendzie"
2013.09.16
Filmowe pogwarki czyli  "Szerokopas w legendzie"

      Biblioteka Samorządowa w Zelgnie została zaproszona przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wspólnie z innymi bibliotekami  z obszarów wiejskich do projektu edukacyjnego w ramach programu  „Ojczysty dodaj do ulubionych” i będzie realizowała projekt pn. „Filmowe pogwarki”. W projekcie biblioteka wybiera temat i zbiera dokumentację dotyczącą lokalnych legend i podań. 

RUSZA LIGA ORLIKA z POZA TORUŃ
2013.09.16
RUSZA LIGA ORLIKA z POZA TORUŃ

      Dla drużyn z Powiatu Toruńskiego rusza Liga ORLIKA z POZA TORUŃ. Terminy turniejów: 06 października - Dobrzejewice ( Gm. Obrowo); 13 października - Pluskowęsy ( Gm. Chełmża); 20 października - Warszewice ( Gm. Łubianka); 27 października - Lubicz ( Gm. Lubicz ). 

URZĄD GMINY SIĘ PALI !
2013.09.12
URZĄD GMINY SIĘ PALI !

       Wczoraj około południa na terenie Urzędu Gminy ogłoszono alarm przeciwpożarowy. Na miejsce przybył zastęp Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Chełmża. Z terenu Urzędu  ewakuowali się  urzędnicy  i obecni petenci. Na szczęście powyższa sytuacja, to tylko symulacja ewakuacji.

ZRZUCAJ Z NAMI KILOGRAMY
2013.09.11
ZRZUCAJ Z NAMI KILOGRAMY

RUSZA GMINNY PROGRAM ZDROWOTNY

      Osoby, które chcą schudnąć, męczą się z chorobami dieto-zależnymi, czy po prostu -  chcą nauczyć się zdrowego odżywiania zachęcamy do udziału w gminnym programie pn.” Zrzucaj z nami kilogramy”. Złe nawyki żywieniowe pomoże zmienić uczestnikom programu lekarz i  doświadczony dietetyk.
 

Kiełbasin - świętowali odpust i dziękowali za plony
2013.09.10
Kiełbasin - świętowali odpust i dziękowali za plony

       W Kiełbasinie miejscowa Parafia już po raz drugi była organizatorem  festynu rodzinnego, który odbył się w minioną niedzielę 08.09.br. Organizatorem festynu był Komitet Organizacyjny Parafii Kiełbasin pod przewodnictwem proboszcza ks. Kan. Piotra Igielskiego. Sama wieś Kiełbasin jak na gospodarza przystało, w tym dniu prezentowała się barwnie i dostojnie. Atrakcji było co nie miara. Zanim jednak uczestnicy festynu  przystąpili do wspólnych zabaw, wzięli wcześniej udział we mszy odpustowo – dożynkowej.
 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.