Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
KARP NA ZIMNO Z BROWINY - najsmaczniejszy
2013.06.25
KARP NA ZIMNO Z BROWINY  - najsmaczniejszy

       Podczas festynu w Zalesiu inaugurującego sezon turystyczny w gminie odbył się konkurs kulinarny pn.” Różne smaki ryby”. Organizatorem konkursu było Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Na konkurs zgłoszonych zostało aż 17 potraw z ryb. 

To już lato, to już lato…- Festyn z Rybą Zalesie 2013'
2013.06.25
To już lato, to już lato…- Festyn z Rybą Zalesie 2013'

      Mieszkańcy Gminy Chełmża w minioną niedzielę 23 czerwca br. zainaugurowali sezon turystyczny w Zalesiu nad jeziorem Chełmżyńskim. Tak jak na  prawdziwe lato przystało świeciło słońce,  była plaża i  letnia ulewa. Jednak ta ostatnia nie popsuła pobytu mieszkańców i turystów w tym dniu na terenie ośrodka. Inauguracji tegorocznego sezonu dokonał gospodarz gminy Wójt Jacek Czarnecki. 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W ZALESIU – 29 CZERWCA
2013.06.24
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W ZALESIU – 29 CZERWCA

       W najbliższą sobotę nad brzegiem jeziora Chełmżyńskiego w Zalesiu ( teren ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego)  odbędzie się „Noc  Świętojańska”, święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, radości i miłości. Tradycyjnie już od kilku lat organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie HORYZONT przy Gimnazjum w Pluskowęsach. 

ZALESIE - TURNIEJ SIATKÓWKI ROZEGRANY
2013.06.24
ZALESIE - TURNIEJ SIATKÓWKI ROZEGRANY

       W Zalesiu na terenie ośrodka rekreacyjno - wypoczynkowego już po raz  dziewiąty rozegrany został turniej siatkówki rekreacyjno-plażowej „Na powitanie lata”.  Tym razem wzięło w nim udział 16 drużyn 4-osobowych, a zawodnicy reprezentowali nie tylko Chełmżę i okolice, ale także Toruń, Chełmno, Kowalewo Pomorskie, Lisewo. Ambitnie walczyli zawodnicy z Gminy Chełmża – reprezentanci Grzywny, Głuchowa, Zelgna, Kończewic, Gimnazjum Głuchowo i drużyna żeńska „I co z tego że baby". Wśród uczestników można było rozpoznać liczne grono stałych bywalców, którzy od lat przyjeżdżają do Zalesia na wspomniany turniej.
 

SĄ JESZCZE MIEJSCA NA SPŁYW KAJAKOWY
2013.06.24
SĄ JESZCZE MIEJSCA  NA SPŁYW KAJAKOWY

      Chętnych i zainteresowanych mieszkańców Gminy Chełmża zapraszamy do udziału w spływie kajakowym „ROLBIK 2013” rzeką Zbrzycą, który zaplanowany jest na najbliższy weekend w dniach 29-30.06.br.  Zgłoszenia i wszelkie zapytania dotyczące spływu  należy kierować pod numer telefonu 787965248. Lista uczestników na spływ zamknięta zostanie w najbliższą środę 26.06.br  o godz. 14.00. Do tego czasu można jeszcze zgłaszać się pod wskazany numer i zapisywać na proponowany spływ.
 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.