Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
Obrady Radnych w terenie
2013.05.15
Obrady Radnych w terenie
W dniu 14 maja br. odbyła się sesja wyjazdowa Radnych po terenie Gminy Chełmża. Radni odwiedzili placówki oświatowe, świetlice oraz obiekty sportowe. Trasa wizytacji objęła następujące miejscowości: Gimnazjum w Głuchowie, SP w Kończewicach, SP w Grzywna, SP w Sławkowie i Poniatówka, teren położony nad jeziorem w miejscowości Mirakowo-Grodno, świetlicę w Kiełbasinie, Gimnazjum w Pluskowęsach, SP w Zelgnie oraz teren przygotowywany pod dożynki w Zajączkowie.
Promocja Szlaku Tradycji i Smaku - zaproszenie na festyn
2013.05.15
Promocja Szlaku Tradycji i Smaku - zaproszenie na festyn
W najbliższą sobotę 18 maja br. zapraszamy mieszkańców Gminy Chełmża do Łysomic ( teren zespołu pałacowo - parkowego) do udziału w festynie promującym atrakcje położone na Szlaku Tradycji i Smaku, który obejmuje obszar LGD Ziemia Gotyku i LGD Zakole Dolnej Wisły. Szlak opracowany został w oparciu o projekt partnerski, jaki obydwie LGD realizują od roku 2012. Gmina Chełmża na tę okazję przygotowuje stoisko promocyjne,
Czas na grupę zakupową
2013.05.15
W Gminie Chełmża z początkiem bieżącego roku młodym rolnikom zaproponowany został pomysł utworzenia grupy zakupowej na energię. Jednak chętnych, młodych gospodarzy na ten pomysł znalazło się bardzo mało, aby taką grupę stworzyć. Dlatego jest propozycja Pomorskiej Grupy Konsultingowej, która gotowa jest podjąć się utworzenia takiej grupy w gminie, aby w dalszym ciągu zachęcać mieszkańców gminy do próby obniżenia energochłonności w swoich gospodarstwach. W związku z tym jeszcze do 15 czerwca br. chętni rolnicy z gminy, właściciele małych przedsiębiorstw i drobni rzemieślnicy mają czas, aby zdecydować się na swój udział w takiej grupie. Zapisy chętnych osób na grupowy zakup energii prowadzi Urząd Gminy Chełmża, pok. nr 6.
SOLARY OGRZEJĄ WODĘ W GMINIE
2013.05.15
Jeszcze w tym roku mieszkańcy gminy Chełmża ciepłą wodę będą zawdzięczać słońcu – gmina na ten rok planuje instalację 188 kolektorów słonecznych. Na przyszły tydzień planowane jest podpisanie umowy z wybranym wykonawcą w drodze postępowania przetargowego. Gmina Chełmża przygotowała projekt pn. „Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w Gminie Chełmża poprzez zastosowanie przyjaznej środowisku energii słonecznej”, który uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Tworzymy i rozwijamy mikroprzedsiębiorstwa
2013.05.15
Tworzymy i rozwijamy mikroprzedsiębiorstwa
Za pośrednictwem Fundacji „Ziemia Gotyku” Lokalna Grupa Działania w terminie 14-28 maja 2013 r. odbędzie się nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w ramach dodatkowych zadań dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”,objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Z wnioskiem o dofinansowanie będa mogły wystapić osoby fizyczne, w tym w szczególności osoby poniżej 25 roku życia, osoby powyżej 50 roku życia, kobiety, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą na obszarze LSR, firmy prowadzące działalność jako mikroprzedsiębiorstwa na obszarze LSR.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.